sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Allianz Hayat ve Emeklilik İle Dumanla Haberleşme Devri!

Haydar Haydar12 Haziran 2017 19:20

Allianz'a paranızı kredi kartı ile ödüyorsanız bu para doğal olarak 30-40 gün sonra geçiyor. Bunda bir sorun yok. Ama Allianz mobil uygulamasında ve online işlemler sayfasında kasasına girmemiş olan bu parayı girmiş gibi gösteriyor ısrarla. Haliyle de zarar ediyormuşsunuz gibi bir durum da oluşuyor. Bu konuda her müşteri temsilcisinin de farklı bir açıklaması var.

Bu konuda Allianz'a 11 Haziran 2017 tarihinde saat 10.57'de mail attım bugün sordum ulaşmamış. Bugün saat 18.45 civarı tekrar mail attım yarın tekrar soracağım. Yine ulaşmazsa artık Allianz ile dumanla haberleşeceğiz. Bir de dikkat edin eğer bunu şikayetin altına da talebinizi şu numaraya iletin yazıyorlarsa ya cevaplayan bir yazılımdır ya da metinler okunmadan müşteri geliştiriliyordur.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Haydar 04 Temmuz 2017 19:38

04 Temmuz 2017 tarihi itibari ile Allianz Yaşam ve Emeklilikten atrılma talebimde bulundum. Duyarsız müdürleri ve yöneticileri sorularıma cevap vermedikleri, beni aramadıkları, online sayfalarındaki hataları kabul etmedikleri değiştirmedikleri için verdiğim mücadelede artık yoruldum ve ayrıldım. Aman sizde dikkat edin BES e girecekseniz Allianz ı iki kere düşünün derim. Ben diğer firmalarla da çalıştım. En iyi müşteri temsilcileri Allianzda ama en kötü yönetim anlayışıda aman dikkat benim ağzım yandı siz yanmayın. Dikkat.

profile-icon Haydar 01 Temmuz 2017 23:05

Sevgili Allianz, yazdıklarımı bir kez olsun okumuş olsaydınız bu talihlisiz otomatik mesajı yazmaya utanırdınız. Öncelikle zaten tarafınıza gerek müşteri hizmetleri gerek mail yolu ile yapmış olduğum başvurularımdan herhangi bir olumlu ya da makul yanıt alamadığımı belirttiğin bir şikayet mesajına bizi arayın ifadesi gerçekten talihsiz. Bunun yanı sıra, 01 Temmuz 2017 itibari ile hala normal başvurularıma da bir cevap veremediniz. 29 Haziran da görüştüm m. t. Cevap mailinin 21 Haziran'da cevaplandığını söyledi ve gönderilen metnin içeriğini okudu. 30 Haziran da tekrar aradım, mail ulaşmamış tekrar gönderir misiniz demek için bu sefer görüştüğüm m. t. Böyle bir cevap metni yok henüz size dönüş yapılmamış dedi. Şu durum bile kafi sanırım sizin kalite ve müşteri memnuniyeti anlayışınızı ifade etmek için. Sevgili Allianz kazandığın parayı veren müşteri olarak ben sana rica ediyorum beni ara. ;))))

Allianz Hayat ve Emeklilik Logo Allianz Hayat ve Emeklilik 20 Haziran 2017 08:18

Değerli Müşterimiz, Sunmuş olduğumuz ürün ve hizmetlerle ilgili taleplerinizi 444 4546 numaralı çağrı merkezimize veya web sitemiz üzerinden iletmenizi rica ederiz. Saygılarımızla, Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş.

profile-icon Haydar 14 Haziran 2017 19:12

Bende bana bir gün önce 108 TL kesintiden dolayı katkı payı getirisinin 2 TL göründüğü iletildi şimdi siz farklı bir şey söylüyorsunuz dedim. Her müşteri temsilcisi farklı konuşuyor dedim. Araştırıp arayacağını söyledi sağ olsun aradı da, ilgili departmanın kapandığını fon getirileri konusunda detaylı bilgi verimesi için aranacağımı iletti. Kendisine tatmin edici cebap gelmediği ya da aranmadığım takdirde sistemden ayrılana kadar her gün arayıp soracağımı ilettim. Allianz artık kabul etmelidirki, mobil uygulamasında gösterdiği bilgiler birbiri ile çelişmekte, kendi çalışanları tarafından bile anlatılamaz ve her çalışanın ya da yöneticinin kendi yorumlarıyla değişken hale gelmiştir. Allianza tavsiyem kar zarar ne ise mertçe göstermesi mobil uygulamadan anlamıyor ise diğer firmalardan feyiz almasıdır. Bilgi saklanarak ticaret yapılmaz.

profile-icon Haydar 14 Haziran 2017 19:05

Yine 13 Haziran örneğinde, katkı payı getiri bölümünde görüntülenen yaklaşık 2 TL yazan getiriyi sorduğumda, aslında katkı payı getirimin 110 TL olduğu ancak 108 TL yönetim gider kesintisinden dolayı 2 TL göründüğü söylendi. Yine 14 Haziran 2017 saat 02.00 civarında katkı payı getirisi sıfır oldu. Bende mt'nin verdiği bilgiye göre heaap yapıp dedim ki kazandığı katkı payı getirisi 108 TL'nin altında olduğu için eksi bakiyeye girdim o da görünmüyor bu Allianzda. Çünkü kural bu zarar ederse gizlenecek! Müşteri Hizmetlerini arayıp kesintisi düşülmeden önceki katkı payı getirimi sordum önce lafı dolandırıp kar oranına değinmeden sözü tamamladı. Israrla sorunca 8 TL kaybım olduğunu söyledi. Bende o zaman katkı payı kesilmeden önve getiri oranı 100 TL idi 108 TL kesinti olduğu için 8 TL mi hesaplıyorsunuz aslında katkı payı getirisi 100 TL mi dedim. O kesintiyi öyle düşünmeyin dedi,

profile-icon Haydar 14 Haziran 2017 18:52

Firmayı 13 Haziran 2017 tarihinde aradım. Ekteki fotoda görüntülendiği gibi Geçmiş Dönemde Ödenen Katkı Payı miktarı, toplam Ödenen Katkı Payı Miktarından daha az. Geçmiş Dönemde Ödenen Katkı Payı bölümünün açıklamasında son 12 aylık ödemeleri gösterdiğini iletmektedir. Haliyle toplam katkı payıda sistemde geçen tüm zamanları göstermesi gerekir ve bu miktar eğer sistemde 12 aydan daha kısa bir süredir burada iseniz eşit daha uzun süre burada iseniz büyük olmalıdır. Görüldüğü gibi değerlerin yeri değişmelidir. Bir de geçmiş dönem ibaresinde devlet katkı payı varken toplam ödeme de yoktur. Aynı sayfa içerisinde birbirinin tamamlayıcısı gibi duran öğelerin her biri farklı toplamları göstermekte ama asla doğru olanı göstermemektedir. Şeklindeki sorunum müşteri temsilcisi tarafından anlaşılamadığı ya da ben analatamadığım için. Üst yöneticiye aktarıldım kendilerine durumu ifade ettim.

np_image1 Ekli Görsel Var
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler