Aliexpress Ücret Talebi

Fırat Fırat27 Aralık 2019 01:01

Aliexpress sitesinden ücretsiz kargo olarak sipariş verdim. Kargom geldi ama gelen postacı benden ücret talep etti yeni uygulama diye be ücreti ödedim dekont falan vermedi, bugün televizyonda gördüm PTT zarar etmiş ve bu zararı bu şekilde çıkarmaya çalışıyorlar, 2 sipariş daha gelecek aynı şekilde ücret talep ettiği takdirde dekont isteyeceğim vermediği takdirde farklı davranacağım. Ücretsiz kargoya ücret ödüyoruz

  • - Görüntüleme
  • 2Yorum
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Ziyaretçi 04 Ocak 08:05  

    Arkadaşım konunun özeti şu. O PTT görevlisine ödediğin ücretin Aliexpress le ya da satıcıyla bir ilgisi yok. 1 Haziran 2019 dan itibaren yeni T. C. Kanunuyla senin devletinin senden kestiği her ürün için toplamda minimum 14,5 TL tutarında yeni gümrük vergisi. 1 liralık ürün alsanda bu vergiyi devlet alıyor artık. Yani Aliexpress i ya da satıcıyı bu konuda haksız yere şikayet ediyorsunuz. Şikayet etmeniz gereken konu Türkiye nin vatandaşını kazıklamak için uydurduğu gümrük vergisi politikasıdır.

  • profile-icon Ziyaretçi 27 Aralık 2019 11:04  

    Aliexpress'ten sürekli alışveriş yapan biri olarak cevap veriyorum; Aliexpresste ücretsiz kargo diyorsa kargo ücreti ödemezsiniz, kargo için bir ücret gösteriliyorsa bu ücreti ürünü satın alma sırasında ürünün fiyatına ek olarak ödersiniz. Yalnız yeni çıkarılan kanun doğrultusunda yurt dışından herhangi bir ürünü parasız almış dahi olsanız gümrük vergisi ödersiniz. Ödemeniz gereken bu bedel size gelen kargonun üzerinde ayrıntılı olarak gösterilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler