Alfemo Kalitesizliği!

Ferat Ferat17 Aralık 2019 11:12

7 ay önce Alfemo Avcılar şubesinden aldığım koltuk takımı sipariş ettiğim günden itibaren beni hiç şaşırtmadı. Zaten en başında belliydi sıkıntıları çıkaracağı.

Koltuk takımım ve yatak odası takımımı Alfemo'dan aldım lakin koltuk takımının üzerinde tel tel tüylenmeler sökülmeler olmaya başlamıştı. Teknik servis çağırarak baktırdık arkadaşların muhteşem tespiti koltuğun üzerinde çok oturulmuş ve temizlerken hassas davranılmamış oldu. Neyse burayı geçtik alıp götürdüler iç kısmını değiştirip getirdiler ama aradan 1 ay geçti veya geçmedi koltuktan 15 yıllık eskimiş kapıdan nasıl ses gelirse o şekilde sesler gelmeye başladı. Ne sesi diye soracak olursanız gıcırdıyor mu konuşuyor mu bir derdi var onu mu anlatmaya çalışıyor. İnanın ki anlam veremedim. Her oturma şeklimi değiştirdiğimde ayrı ton ile sesleniyor. Misafirim geliyor üzerinde kımıldasa ses çıkarıyor. O kadar para sayıp aldığımız ürünlerinizin bizleri bu kadar mağdur etmesi kadar utanç verici bir durum olamaz.

Bu garip sesler çıkartma olayı aynı şekilde yatağımda oluyordu teknik ekipleriniz geldiği zaman kontrol etti yağlanması gerekiyor belirli aralıklarla yağ sürün diye bilgilendirme yaptı. Alfemo yetkilisi güzel arkadaşım araba mıdır bu belirli aralıklarla yağını suyunu koyalım. Yatak bildiğimiz yatak yani yağ sürüp kontrollerini sağlamak nedir? 5 6 yıllık ürün olur eyvallah tamam eskidi deriz ama 7 aylık ürün 4, 5'İnci ayından itibaren aynı sorun devam ediyor. Bir de teknik servis talep ediyoruz arayan arkadaş sağ olsun hafta içi bir gün gelecekler gelmeden önce de arayacaklar dedi. İşim gereği sık sık şehir dışına çıkıyorum eşim de çalışıyor evde bekletecek kimse yok çalışma saatleriniz bize uymuyor sizlerin keyiflerinin ya da programlarının bize denk gelmesini evimizde oturup mu bekleyelim? İş yerime de müdürüm veya patronum evde yatak gıcırdıyor servis çağırdım 1 hafta içerisinde gelecekmiş yıllık izne mi çıkayım diye sorayım? Mantıklı işler yapın yapamıyorsanız bu işi komple bırakın.

En kısa süre içerisinde bu ürünün değişimini yapmazsanız Tüketici Hakları'na başvurarak elimden geleni yapacağım. Alfemo almak pişmanlıktır.

 • - Görüntüleme
 • 2Yorum

Cevaplar

profile-icon Ferat 1 hafta önce

Değerli Yetkili, Ürününüzü iade almadınız mecbur bırakarak başka bir ürün seçmek zorunda ve ekstra ücret ödemek zorunda kaldık. Bu sefer sorun olmaz deyip aldığımız ürününüz de aynı sorunlar var bu sefer ne yapacaksınız yine mi değişim? Değiştirerek oluyor mu sanıyorsunuz? Bu işi yapamadığınızı anlasanız paramı geri verseniz de bizde bir rahat etsek.

Alfemo Logo Alfemo 06 Ocak 17:39

Değerli müşterimiz Ürününüzle ilgili birebir değişim kararı konusunda mutabakata varılmıştır. Alfemo olarak temel kalite mottomuz ürünlerimizin kalitesinin arkasında ve her daim yanı başınızdayız

profile-icon Ferat 22 Aralık 2019 13:46

Servis şefimiz tarafınızla görüşüp sorununuzu çözüme kavuşturmuştur.? Sorunum çözülmeden bu şekilde yanıt yazmanız çok gülünç. Çözüm diye adlandırdığınız durum nedir acaba? Aldığım koltuk takımının fiyatı 7 ay önce 5.000 TL şu an ki fiyatı 9.000 TL 7 ay içerisinde tüm ürünlerinize en düşük 3.500 TL zam yapmışsınız değişim teklifinde bulunuyorsunuz. Vereceğim arada ki fark ile Ultra lüks olmasa da yeni bir koltuk takımı alınır. Yaşattığınız mağduriyetin çözümünde bile yardımcı olmuyorsunuz çözüme kavuşturulmuştur yorumu yapıyorsunuz. Ayıplı ürününüzü Tüketici Hakem Heyetine başvurarak sizlere iade edip daha kaliteli koltuk alma sürecine gireceğim.

Alfemo Logo Alfemo 19 Aralık 2019 18:03

Değerli Müşterimiz, Servis şefimiz tarafınızla görüşüp sorununuzu çözüme kavuşturmuştur. Saygılarımızla

Alfemo Logo Alfemo 17 Aralık 2019 12:37

Değerli müşterimiz, Yaşamış olduğunuz sıkıntı nedeni ile özürlerimizi beyan eder. Ürünlerimizin arkasında olduğumuzu bildirmek isteriz. Ürününüzle ilgili sizinle gün içinde Servis Müdür Yardımcımız irtibat geçip sorunuza çözüm getirecektir. Saygılarımızla

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Ferat 1 hafta önce  

  Sayın Yetkili, Ürünlerinizin arkasındasınız ama kalitesiz bir dünya para isteyip sattığınız ürünlerinizin bizz 1 2 ayda bir peşinde koşturmak zorunda değiliz. 2.500 TL fark vererek aldığım ürününüzde de aynı sorun var ve kabul ediyorsunuz.

  • 1Yorum
  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Ferat 1 hafta önce  

  Yine değişime zorluyorsunuz. Bunu artık bir kabullenin siz bu işi yapamıyorsunuz!

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler