Alfemo Ayıplı Ürün Satıyorlar Sonrada Normal Diyorlar

Mustafa Mustafa03 Mart 21:34

Alfemo'dan 2018 yılının mayıs ayında almış olduğumuz bir koltuk takımının teslimatını temmuz 2018'de adresimize teslim aldık. Takim bize geldikten koltukların kumaşlarında hav izleri ve çizgiler olduğunu fark ettik sonra servise haber verdik. 25.07.2018 tarihinde servis geldi ve yaptığı yorumda evet kumaşta hata var hav izleri var dedi ve bizlere bu konuyla alakalı rapor tutanağı da verdi. 2 yıl garantiniz var kullanın eğer geçmezse gerekeni yaparız dediler ve bu durumu rapora da yazdılar. 2 yıl beklemeden servisi arayıp kumaşlardaki izler geçmiyor diye gelip bakmalarını söyledik. 

Servis geldi ve 10 - 12 noktada hav izleri varken 2 fotoğraf çekip gitti. 2 '-3 hafta sonra servisten bizi arayıp fabrika hatayı kabul etmedi kusura bakmayın bir şey yapamayız dediler. Çok net soruyorum yetkililere. Aynı durum fabrikada onaylamayan kişilerin başına başka markadan gelse ne yapardı? Üstelik arayan arkadaş bana bu izler gayet normaldir dedi :) kısacası bana ayıplı ve hatalı ürün satıp hiçbir şey yokmuş bu durum normalmiş gibi davranmaları da akıllara zarar bir durum. 2-3 koltukçu ya gösterdim. Kesinlikle hatalı ürün dedi bana. 

Alfemo'dan ürün alırken kurumsal bir firmadan ürün almak her zaman müşteri hakları konusunda özenli olacaklardır düşüncesiydi. Ama görüyorum ki alakası bile yokmuş. Satarken canim cicim, ama ürün teslimi ve sonrasında ne haliniz varsa görün. Bu konuyu Tüketici Mahkemelerine taşıyacağımı bildirir ve insanları kandırmak ya da ayıplı mal satmak nasıl. Oluyor hakkımı kanunen arayacağımı bildirmek isterim.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Mustafa 3 gün önce

Evlenirken ilk koltuk takımızı Alfemo'dan beğenerek aldığımız halde inanılmaz pişman olduğumuzu belirtmek isterim. Aylardır sorun çözülmesini beklerken firma oralı bile olmuyor. Koltuk kumaşında nokta bile olmaması gerekirken koltuğun belli yerlerinde kumaş kat izleri mevcut. Yok efendim bu kumaşta kat izleri olurmuş normalmiş te Yönetimimizden geçmiyormuş ta. Ben sıfır ürün alıyorum. Koltuk kumaşını kaplarken kat izi olan bölgeleri keser atarsın. Koltuğa kaplanmaz. Üstelik karşınızdaki insanları da cahil yerine koymak da çok ayıp. Bugün hangi Tüketici Mahkemesi'ne gitsem ki pandemi sonrası gideceğiz, yüzde yüz beni hakli görecek. Kısacası koskoca Alfemo ayıplı ürünün arkasında durmamakla ne denli bir firma olduğunu gösteriyor bana. Sabrediyoruz, ortalık düzelsin virüs azalsın mahkemede görüşeceğiz. Bakalım kat izi olan ürün müşteriye verilmesi normal mi yoksa haksiz kazanç ve dolandırmak mı Üstelik bana daha önce yazdıkları cevapta çok saygısızcaydı Alfemo markasi alırken çok düşünmenizi tavsiye ediyorum.

profile-icon Mustafa 14 Mart 15:01

Ben kumaş terimleri ya da tekstil terimlerini bilmediğim için hav izi yazmışım. Hav kumaşın doğal haliymis evet ama bizdeki üründe hav değil kat izleri mevcut. Koltuğun belli bölgelerinde kumadin katlanmış izleri yani kat izleri var ve gitmiyor. Bu durum hiçbir kumaşın doğal hali olduğunu göstermez. Bence siz gerekeni yapmamak için isi yokuşa sürüyorsunuz.

profile-icon Mustafa 04 Mart 14:23

Kumaşın standartlar dahilinde olması ne demektir. Üründe kat izleri var. Sıfır ürün alırken koltuk üzerinde kat izleri olması normal midir? Madem kumaşın kendisinde kat izi oluşuyor o zaman o kumaşı kullanmayacaksınız. Çok anlamsız cevap veriyorsunuz. Urunu biz sıfır aldık ve kumaşı nda kat izi ya da başka bir leke vs. Olmaması gerekiyor.

Alfemo Logo Alfemo 04 Mart 13:48

Değerli müşterimiz; Servisimiz size kumaşınız sorunlu olduğunu iletmemiştir. Ürününüzün havlı bir ürün olduğunu, bunun bu şekilde normal olduğunu, ilerleyen dönemlerde sorun çıkarsa tekrar servis verilebileceğini iletmişlerdir. Siz sonrasında tekrar servis talebinde bulunmuşsunuz . Talebiniz fabrikamızın kumaş kalite kuruluna iletilmiş.İlgili kurul şikayetiniz, incelemiş ve kumaşınızın standartlar dahilinde olduğuna karar vermiştir. Saygılarımızla

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler