10 Eylül
#12583027

Alfemo Alaçatı Kanepe İki Senede Pert!

27.09.2017 yılında Bursa Odunluk Alfemo mağazasından Alaçatı üç kişilik mavi renkli kanepe aldık. Fakat çok fazla oturulmamasına karşın oturma minderinin tekinde bir sene içinde üzeri toz tutmuş gibi hafif tüylenme oluştu. Servis geldi. Kumaşın yönünden olabileceğini söyleyip fotoğrafını çekti. Aldığımda böyle olmadığını söylememe karşın dikkate almadılar. Bir süre daha kullanmamı sorun arttığında tekrar aramamı söylediler. Aradan yedi sekiz ay geçip sorun arttıktan sonra tekrar aradım. Fotoğraf istediler. Ne yazık ki fotoğrafta belli olmuyordu. Servis tekrar geldi. Onlarda fotoğraf çekti. Tabi ki gene fotoğrafta sorun belli olmuyordu. Kalite bölümüne göstereceklerini söylediler. Fotoğrafta belli olmuyor o zaman sizin ne dediğiniz önemli dedim. Fakat bir hafta sonra bana hatalı kullanım ve yanlış silmekten kaynaklanan bir sorun olduğunu söylediler. İki senelik koltuk. Akşamdan akşama üzerinde oturuyoruz. Evimizde küçük çocuk yok. Ne kadar yıpratabiliriz. Silme hatası dedikleri aldığımdan beri üç kez yumuşak bir bezle toz alır gibi sildim. Bu kadar kısa bir sürede bu hale geldi. Hatayı bizde buldular. Bugüne kadar bu koltuk için şikayet almamışlar. Gelen şikayetlere bize verdikleri cevabı veriyorlar demek ki. On senedir kaplatıp kullandığım koltuk hala taş gibi duruyor. Yeni aldığım koltuk iki senede kaplanılacak hale geldi. Ne yapıyormuşuz. Alfemo gibi kurumsal (!) bir firmadan asla hiçbir şey almıyormuşuz.

Yeşim Yeşim 1.270 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Yeşim13 Eylül

    Kullanım hatası demekte haklısınız. Çünkü iki kişi yaşadığımız bir evde sadece akşamdan akşama üzerine oturarak aşındırmışız. Demek ki sizin ürünlerinizi alıp evimizde sadece aksesuar olarak bulundurmamız gerekiyormuş biz bilememişiz, özür dileriz. Çünkü üzerine oturunca aşınıyormuş. Muhtemelen her şikayete copy-paste yapıp benzer cevapları veriyorsunuz. Sonuç olarak size yakışır cevabı vermişsiniz.

  • Alfemo Temsilcisi13 Eylül

    Değerli Müşterimiz, Ürünlerinizdeki kumaş sorunları Uzman Teknik Servis Ekiplerimiz tarafından incelenmiş olup kullanıma bağlı oluşan deformasyonlar oldukları tespit edilmiştir. Kullanım kaynaklı sorunlar garanti kapsamına girmemektedir. Saygılarımızla

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler