03 Ocak 2015

Alfa Romeo Arıza Durumunda Araç Tedarik Problemi.

Aracı bir sorun yüzünden servise (Ataşehir-Mengerler) götürdüm. Araç denetlenerek bir parçasının arızalı olup değişeceği, bunun için sipariş verildiği ve aracı şu an için teslim alabileceğim söylendi. Ancak sonra yine arandım ve aracın kusurlu olduğu, bu halde trafiğe çıkmaması gerektiği, çıkarsa güvenlik sorunu teşkil edeceği ve ancak yazılı beyanname ile riskleri kabul edersem teslim alabileceğim söylendi.

Bunun üzerine çağrı hattını arayarak satış sonrası ve garanti sözleşmelerine göre böyle bir durumda araç tedarik edilmesi gerektiğini belirttim. Cumartesi günü olduğu için yardımcı olunamayacağı söylendi. Servis ise ancak 2 haftayı geçen işlemde araç temini sağlayacakmış.

Mahmut 7.994 Okunma

Cevaplar

  • Mahmut 12 Ocak 2015

    Alfa Romeo ile şikayetim arttıkça Mengerler Ataşehir müşteri hizmetleri sorumlusu ile durumu istişare ettik. Hatta başta tartıştık. Nihayetinde kendisi durumu izah etti ve şu sonuçlarla olay nihayete erdi: - Cuma sabahı verdiğim aracımda arıza tespit edilmişti ama parça gelene kadar teslim alabileceğim söylenmişti - Cumartesi sabah alamazsınız ve araç tedariği de sağlamıyoruz dendi - Gidip kendim müşteri hizmetleri sorumlusu ile görüştüm ve pazartesi araç tedarik edileceğini ifade etti - Haftasonu araçsız geçti ve pazartesi iş yerime yine giulietta araç teslim edildi - Aracım cuma hazır edildi ve ben ancak cumartesi teslim alabileceğim için ikame araç bende kaldı ve ikame araçla karşı yakaya geçip aracı alıp ikame aracı da başka işleme gerek kalmadan teslim ettim. Bu arada ikame araç firması olan avis benden teslimatta olası ceza ve hgs ücretleri için kredi kartıma koyduğu blokajı çekime çevirip ücret çekti. Yetmedi arabayı teslim ettiğim gün bir daha çekti. Avisten kimse bu durumla muhatap olmasa da o iadeleri de Mengerler Ataşehir müşteri hizmetleri ile çözüyoruz.

  • Mahmut 03 Ocak 2015

    Müşteri temsilcisine kendim ulaşmak için 10 dakika telefonda bekledim. Açan kişi başka birime yönlendirdi. o birim yarım saat müsaade isteyip beni geri aradı ve ilk birimi arayıp onların ilgilenmesi gerektiğini ve bunu onlara da söylemem gerektiğini söyledi. İlk birimi yeniden aradım, onlar da kendilerinin genel merkeze yazılı olarak durumu iletmekten başka bir şey yapamayacaklarını ifade ettiler. Onlardan da cevap yok.

  • Alfa Romeo Temsilcisi03 Ocak 2015

    Sayın müşterimiz, Alfa Romeo ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Müşteri temsilcimiz size en kısa sürede ulaşacaktır. Saygılarımızla, Alfa Romeo Müşteri Hizmetleri 4441910

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön