08 Nisan 2013 #1729212

ALC Yayıncılık Sözleşme İptali ve Kendilerine Ulaşamamak!

23.11.2012 tarihinde ALC Yayıncılıktan evime rehber öğretmen geldi. İnternetten canlı ders verileceğini söyledi ve sözleşme yaptı ve biz bir saat sonra 0553371**** numaralı öğretmeni arayıp sözleşmedeki para miktarını ödeyemeyeceğimizi söyleyip sözleşmenin iptalini istedik. Öğretmen bize sözleşmenin iptalini 2 hafta içinde elimizde olacağını söyledi.


İşimden izin alamadığım için 7 günlük cayma sürem doldu öğretmeni ne zaman arasak sizin sözleşmeniz iptal olduğunu söyledi ve hiçbir ödeme yapmayınız dedi ve biz internetten ne ders aldık ne de şifre, araştırabilirsiniz. Elimize ihtarname geldi ve icra takibi açıldığı beyan edildi benim bunu ödeyecek durum yok benim suçum ne.

Sedat 1.115 Okunma

Cevaplar

  • ALC Yayıncılık Temsilcisi08 Nisan 2013

    Değerli müşterimiz; Tarafınızla düzenlenen satış sözleşmesi 23.11.2012 tarihlidir. 26.11.2012 tarihinde şirketimizin müşteri ilişkileri servisi satışın teyidi ve aktivasyon işlemi için tarafınızla görüşülmüş, tarafınızca öğrencinizin memlekete gittiği ve memleketten döndüğünde şirketimizi aratacağınız söylenmiştir. Satıştan 3 gün sonra gerçekleşen bu görüşmede tarafınızca iddia edildiği üzere satıştan bir saat sonra eğitim uzmanımızı aradığınız ve sözleşmenin iptalini talep ettiğinizden hiç söz edilmemiştir. Daha sonra tarafınızca cayma hakkı kullanılmak amacıyla şirketimizin aranması ise 06.12.2012 tarihinde yani satıştan 13 gün sonra olmuştur. Bu görüşmede ödeme güçlüğü içinde olduğunuzdan bahisle sözleşmenin iptalini talep etmiş iseniz de tarafınıza 7 günlük yasal cayma cayma bildirim süresinin geçmiş olduğu dolayısıyla hukuken bu isteminizin mümkün olmadığı, tarafınıza ödemeler konusunda kolaylık gösterilebileceği hususu izah edilmiştir. Bilindiği ve tarafınızla düzenlenerek bir nüshası da satış anında tarafınıza teslim edilmiş bulunan satış sözleşmesinde de ifade edildiği gibi kapıdan satışlar deneme ve muayene süresi olan satışlardandır. satıştan itibaren 7 gün içerisinde ürünle ilgili olarak gerekli deneme ve muayenenin yapılması ve memnun kalınmadığı takdirde cayma bildiriminde bulunulması gerekmektedir. Tarafınızca yasal süre içerisinde bu değerlendirme yapılmamış ve cayma isteminde bulunulmamıştır. Dolayısıyla yasal süresi içerisinde olmayan cayma isteminizin kabulü hukuken mümkün değildir. Saygılarımızla... ALC Yayınevi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön