19 Şubat 2014

ALC Yayıncılık Sözleşme İptali Hakkında Yanıltıldım!

25.09.13 tarihinde evime gelen müşteri temsilcisi T*** G***isimli bey yayınla ilgili bilgi verdi sözleşme önüme koydu okudum bu sözleşmeyi imzalamam dedim 2 hafta sonra benim çocuğum bu hizmeti almak istemezse iptal durumu söz konusu olur mu dedim.

Evet iptal ediliyor zaten bu bir hizmettir güvendim ve imzaladım bir aya yakın kullandık hizmetten hiç memnun kalmadık iptal ile ilgili T*** beyle görüştük yukarıda bilgilerin doğru olduğunu kabul ederek yardımcı olacağını söyledi ve müdür yardımcısı N***hanımla konuştuğunu ve iptal için yardımcı olacağını söyledi bende 1 kere kendisi ile görüştüm bana geri döneceğini söyledi ama kaçıyor, telefona çıkmıyor, tam 3 aydır uğraşıyorum.

Mustafa 1.915 Okunma

Cevaplar

  • ALC Yayıncılık Temsilcisi20 Şubat 2014

    Değerli müşterimiz; Tarafınızla düzenlenen satış sözleşmesi 25.09.2013 tarihlidir. Satışın ertesi günü şirketimizin müşteri ilişkileri servisi satışın teyidi ve aktivasyon işlemi için tarafınız aranmış, satışla ilgili olarak hiçbir sorun bildirilmemiş, sözleşmenin bir nüshasının tarafınıza verilmiş olduğu, ödemelerden haberdar olduğunuz teyid edilmiş ve öğrenci tarafından 04.11.2013 tarihine kadar yani satıştan 40 GÜN SONRA dahi 26 CANLI DERSE GİRİLMİŞ, 18 ADET DE CANLI DERS VİDEOSU İZLENMİŞTİR. Üstelik 03.10.2013 ve 04.11.2013 tarihlerinde yine rehberlik servisimizce arandığınızda da tarafınızca sistemimizden memnun olduğunuz söylenmiştir. Tarafınızca iade istemi ile şirketimizin aranması ise 11.11.2013 tarihinde olmuştur. Bu görüşmede de tarafınıza bu isteğinizin yasal cayma bildirim süresi içerisinde olmadığı ve dolayısıyla hukuken kabulünün mümkün olmadığı izah edilmiştir. Daha sonra tarafınızca 19.11.2013 ve 09.12.2013 tarihinde 2 adet de taksit ödemesi gerçekleştirilmiştir. Bilindiği ve tarafınızla düzenlenerek BİR NÜSHASI DA SATIŞ ANINDA TARAFINIZA TESLİM EDİLMİŞ BULUNAN SATIŞ SÖZLEŞMESİNDE de ifade edildiği gibi kapıdan satışlar deneme ve muayene süresi olan satışlardandır. satıştan itibaren 7 gün içerisinde ürünle ilgili olarak gerekli deneme ve muayenenin yapılması ve memnun kalınmadığı takdirde cayma bildiriminde bulunulması gerekmektedir. Tarafınızca yasal süre içerisinde bu değerlendirme yapılmamış, üstelik 40 gün boyunca ürün düzenli şekilde kullanılmıştır. Dolayısıyla yasal süresi geçtikten çok sonra bile ürünün kullanılmaya devam edilmesi hukuken bile ürünün kabul edildiği anlamına gelmektedir. Bu nedenle yasal olmayan talebinizin kabulü hukuken mümkün değildir. Saygılarımızla... ALC Yayınevi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön