12 Mart 2014

ALC Yayıncılık Almadığım Hizmetin Parasını İcra Yoluyla Almaya Çalışıyor.

2013 Nisan veya Mayıs ayında ALC Yayıncılık'tan arayıp evime gelmek için randevu aldılar. 2 kişi gelerek sistemi ballandıra ballandıra anlattılar. Rehber 1 hocanın sürekli çocuğumun takibinde olacağını; 3,5 kişilik sınıflarda eğitim göreceğini; Dersanelere gitmenin zarar ve maliyetlerini ve bir veliyi heyecanlandıracak birçok şeyi anlattılar.

Çocuğumun hevesi üzerine kabul ettim. Şifre postayla elime 4. gün ulaştı, kalan 3 gün ise iyi mi kötü mü karar verecek bir süre değildi? Zamanla çocuğum bunu benim zorumla kullanmaya başladı ve artık o şekilde bile kullanmıyor. Bugüne dek ödediğim 600 TL kullandığım ders saatine fazlasıyla yetecektir. Kalan kısım için sözleşmemin feshedilmesini istiyorum.

Eda 2.918 Okunma

Cevaplar

  • Eda31 Mart 2014

    Şifresi elime 3-4 gün sonra ulaşan bir sistemden hemen ertesi gün nasıl memnun olduğumu söylemişim çok ilginç. Rehberlik servislerinizce her arandığımda; çocuğumun sistemden memnun olmadığını, kullanmak istemediğini, sözleşmeyi fesh etmek istediğimi dile getirdim; ama hukukun açıklarını sizler kadar iyi bilmeyen sıradan bir vatandaş olduğum için ödemeye devam etmem yolundaki baskılarınıza boyun eğmek durumunda kaldım. Ve evet çaresiz öderken bende çocuğuma kullanması için baskı yaptım. Belirttiğiniz tarihlerde rehberlik servislerinizce sistemden memnuniyetim için değil ödeme hatırlatması amacıyla arandım. Üstelik son arandığım tarihte elemanınız tarafından 2 kez yüzüme telefon kapatılması suretiyle hakarete maruz kaldım. Cayma talebimin hukuki sürede olmadığının elbette farkındayım. Ama çocuğum sisteminizi hiçbir şekilde beğenmiyor ve kullanmak istemiyor. Ben aldığımdan çok daha fazlasını ödemiş olduğumu, hiçbir hak talep etmeksizin insani çerçevede sözleşmeyi karşılıklı fesh etmeyi teklif ettiğimde; ödemiş olduğum 500 TL nin üzerine bir 500 TL daha ödeyerek ancak bunu kabul edebileceğinizi söylediniz. Size zaten aldığından fazlasını ödemiş olan bir vatandaşın zor durumundan bu şekilde yararlanmaya kalkmak evet hukuka değil ama ticaret ahlakına ve vicdana aykırıdır. Türk hukuk sisteminin sizler gibi fırsatçıları zengin, bizler gibi sıradan vatandaşları mağdur edişi ne yazık ki içler acısıdır. Sadece şunu bilin ki bu kazandığınız para helal değil; benim gibi mağdur ettiğiniz diğer ailelerin ve çocuklarının hakları size helal değil.

  • ALC Yayıncılık Temsilcisi28 Mart 2014

    Değerli müşterimiz; Tarafınızla düzenlenen satış sözleşmesi 09.04.2013 tarihlidir. Satışın ertesi günü şirketimizin müşteri ilişkileri servisi satışın teyidi ve aktivasyon işlemi için tarafınız aranmış, satışla ilgili olarak hiçbir sorun bildirilmemiş, sözleşmenin bir nüshasının tarafınıza verilmiş olduğu, ödemelerden haberdar olduğunuz teyid edilmiş ve öğrenci tarafından 24.12.2013 tarihine kadar yani satıştan 8 AY SONRA dahi 40 CANLI DERSE GİRİLMİŞ, 2 ADET DE CANLI DERS VİDEOSU İZLENMİŞTİR. Üstelik 13.05.2013, 23.07.2013,19.10.2013, 09.11.2013 tarihlerinde yine rehberlik servisimizce arandığınızda da tarafınızca sistemimizden memnun olduğunuz söylenmiştir. Tarafınızca iade istemi ile şirketimizin aranması ise 11.03.2014 tarihinde olmuştur. Bu görüşmede de tarafınıza bu isteğinizin yasal cayma bildirim süresi içerisinde olmadığı ve dolayısıyla hukuken kabulünün mümkün olmadığı izah edilmiştir. Tarafınızca düzenli şekilde taksit ödemeleri de yerine getirilmiştir. Bilindiği ve tarafınızla düzenlenerek BİR NÜSHASI DA SATIŞ ANINDA TARAFINIZA TESLİM EDİLMİŞ BULUNAN SATIŞ SÖZLEŞMESİNDE de ifade edildiği gibi kapıdan satışlar deneme ve muayene süresi olan satışlardandır. satıştan itibaren 7 gün içerisinde ürünle ilgili olarak gerekli deneme ve muayenenin yapılması ve memnun kalınmadığı takdirde cayma bildiriminde bulunulması gerekmektedir. Tarafınızca yasal süre içerisinde bu değerlendirme yapılmamış, üstelik 8 AY boyunca ürün düzenli şekilde kullanılmıştır. Dolayısıyla yasal süresi geçtikten çok sonra bile ürünün kullanılmaya devam edilmesi hukuken bile ürünün kabul edildiği anlamına gelmektedir. Bu nedenle yasal olmayan talebinizin kabulü hukuken ne yazık ki mümkün değildir. Saygılarımızla... ALC Yayınevi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön