17 Ağustos
#12435711

Alanya Halk Otobüsü Şoförlerinin Saygısızlığı

Turizm ve Kültür Bakanlığı ve Alanya Belediyesi'nin dikkatine; Şikayetimiz Alanya Belediyesi bünyesinde çalışan belediye otobüsleri şoförlerine yönelik olacak. Bu şoförler kesinlikle yerli ve yabancı turistlere ve halka yönelik çok kötü muamelelere bulunuyorlar ve hakaret ediyorlar. Şahit olduğumuz kısa vadeli bir olayda 07 ** plakalı 101 numaralı otobüste 14.08.2019 akşam 21.30 civarlarında bu aracı kullanan şoför klimayı bilerek yaz günü açmamıştı. Yolcuların söylemesine rağmen hiç üstüne alınmadı. Bir tane bayan elinde tel ile yoldan geçerken ona çarpacaktı ve kadına korna ile birlikte "elindeki cep tel kadar kafana taş düşsün" dedi.


Onu geçtik yoldan yolcuları alırken bir tane araç kenarda park etmişti. Otobüsün ön kapısının yanında duran yolcu genç bir çocuğa bağırarak " çeksene bu arabanın resmini babamın oğlumu çeksene " deyip üst üste yolcu çocuğa bağırdı. Bu şoförden şikayetçiyiz. Kimdir isimlerini bilemeyiz ama plakayı ve o hattı kullanan kişinin otobüsü kullandığı saati belirttik. Yine başka bir Alanya Belediyesi halk otobüsü şoförlerinden biri turistlere çok hakaret edici konuşuyordu "dolar geçmez Türk lirası hadi bakalım çıkarın paraları yoksa sizi dışarı atarım" gibi bağırdı çağırdı. O kadar bağırdı ki turistler de biraz şaşkınlıkla sessizce birazda efendi olduklarından o şoförün yüzüne bakıyorlardı.


Yine aynı şoförün kullandığı otobüste turist bir kadının eli arka kapıya sıkıştı. Kadın o can havliyle bağırınca "sizden bıktık artık defolun gidin" diyorlardı. O kadar ayıp ki bir Türk vatandaşı ve o sırada Alanya'da bulunan biri olarak Türkiye'nin turizm cenneti dediğimiz Alanya gibi bir ilçede bırakın şoförlerin İngilizce bilmesini saygısız, duyarsız, Alanya'nın en büyük gelir kaynağı olan Türkiye'ye misafir gelen turistlere ve yerli halka olan bu hareketlerin "101" hattını kullanan şoförler tarafından yapıldığını gözlemledik.


O şoförlerin hepsinin daha düzgün kıyafetli, tertipli, saygılı, İngilizceyi en azından karşı tarafı anlayacak kadar bilen insanların alınmasını yukarıda bahsedilen 07 ** plakalı otobüsü akşam 21.30 'da kullanan "101" hattı ve diğer "101" hattı şoförlerinin uyarı almasını hatta daha farklı duyarlı şoförlerin ise alınmasını halk olarak istirham ediyoruz. Böyle bir turistik yere bu şoförler hiç yakışmıyor. Bu kişiler aynı zamanda insanlara hakaret ediyorlar.

İlknur İlknur 1.161 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Alanya Belediyesi Temsilcisi25 Ağustos

    6360 Sayılı Büyükşehir Yasası gereğince ulaşım hizmetleri Antalya Büyükşehir Belediyesi hizmet alanında kalmaktadır. Müracaatınızı 0 242 511 96 96, 0 242 518 23 41, 444 94 20 veya [email protected] adresine yapabilirsiniz. Teşekkür eder, iyi günler dileriz.

  • İlknur15 Ağustos

    Antalya büyükşehir Belediyesi; Şikayetimiz Alanya Belediyesi bünyesinde çalışan belediye otobüsleri şoförlerine yönelik olacak. Bu şoförler kesinlikle yerli ve yabancı turistlere ve halka yönelik çok kötü muamelelere bulunuyorlar ve hakaret ediyorlar. Şahit olduğumuz kısa vadeli bir olayda 07 **  plakalı 101 numaralı otobüste 14.08.2019 tarihinde akşam 21.30 civarlarında bu aracı kullanan şoför klimayı bilerek yaz günü açmamıştı. Yolcuların söylemesine rağmen hiç üstüne alınmadı. Bir tane bayan elinde tel ile yoldan geçerken ona carpicakti ve kadına korna ile birlikte "elindeki cep tel kadar kafana taş düşsün" dedi. Onu geçtik yoldan yolcuları alırken bir tane araç kenarda park etmişti otobüsün ön kapısının yanında duran yolcu genç bir çocuğa bağırarak " çeksene bu arabanın resmini babamın oğlumu çeksene " deyip üst üste yolcu çocuğa bağırdı. Bu şoförden şikayetçiyiz. Kimdir isimlerini bilemeyiz ama plakayı ve o hattı kullanan kişinin otobüsü kullandığı saati belirttik. Yine başka bir Alanya Belediyesi halk otobüsü şoförlerinden biri turistlere çok hakaret edici konuşuyordu "dolar geçmez Türk lirası hadi bakalım çıkarın paraları yoksa sizi dışarı atarım" gibi bağırdı çağırdı. O kadar bağırdı ki turistler de biraz şaşkınlıkla sessizce birazda efendi olduklarından o şoförün yüzüne bakıyorlardı. Yine aynı şoförün kullandığı otobüste turist bir kadının eli arka kapıya sıkıştı kadın o can havliyle bağırınca "sizden bıktık artık defolun gidin" diyorlardı. O kadar ayıp ki bir Turk vatandaşı ve o sırada Alanya'da bulunan biri olarak Türkiye'nin turizm cenneti dediğimiz Alanya gibi bir ilçede bırakın şoförlerin İngilizce bilmesini saygısız, duyarsız, Alanya'nın en büyük gelir kaynağı olan Türkiye'ye misafir gelen turistlere ve yerli halka olan bu hareketlerin "101" hattını kullanan şoförler tarafından yapıldığını gözlemledik. O şoförlerin hepsinin daha düzgün kıyafetli, tertipli, saygılı, ingilizceyi en azından karşı tarafı anlayacak kadar bilen insanların alınmasını yukarıda bahsedilen 07 ** plakalı otobüsü akşam 21.30 'da kullanan "101" hattı ve diğer "101" hattı şoförlerinin uyarı almasını hatta daha farklı duyarlı şoförlerin ise alınmasını halk olarak istirham ediyoruz. Böyle bir turistik yere bu şoförler hiç yakışmıyor. Bu kişiler aynı zamanda insanlara hakaret ediyorlar. Dikkatinize saygılarımızla sunarız.

Ziyaretçi Yorumları