11 Nisan 2013

Alalimbakalim.com Farklı Ürün Gönderip Değişim Kabul Etmiyorlar!

Alalimbakalim sitesinden Bosch Logixx Sensitive 7 tam kurutmalı çamaşır makinesi aldım. Evime yolladıkları makine Bosch'un resmi Türkiye sayfasında gösterilen ürünün aynısı değil, programları farklı ve yazıları ingilizce. Allergie plus; baby, Havalandırma programları bulunmuyor. Ürünün değiştirilmesini talep ediyorum fakat yetkililer bu konuda yardımcı olmuyor.

Makinanın farklı olduğu ile ilgili bir tutanak tutturulması için Bosch servisini çağırmamı söylediler, çağırdım ancak Bosch servisi böyle bir yetkisi olmadığını söyledi. Onları yeniden aradım ve ürünü değiştirmeleri gerektiğini, yanlış ürün yollamanın onların sorumluluğunda olduğunu söyledim. Aksi halde ürünü 7 gün içinde geri vereceğim.

Mehmet 440 Okunma

Cevaplar

  • Mehmet11 Nisan 2013

    Bosch Türkiyenin sayfasında kodu ile yer alan makinanın fotoğrafında Allergy Plus&Baby programı açıkça görülmektedir. Zira bu program aynı siteden 1 ay önce aldığım aynı model makinada bulunmakta. Bu ikinci gelen makinada yok çünkü bu Türkiye'de satılan Logixx Sensitive 7 modeli değil. Üzerinde ki yazıların ingilizce olmasında da anklaşılacağı üzere ürün İngilitere'de satılan modellerden biri. Ve aynı model olmasına rağmen programlarında farklılıklar var. Bu yüzden değişim talep ettim ancak sözde iyi niyetli alalimbakalım beni oyalıyor. Yukarıda verilen cevaptan da anlaşılacağı gibi yardımcı olmak istemiyorlar. Ürünü internetten yapılan alışverişler için 7 gün içerisinde sorgusuz sualsiz iade etme hakkımı kullanarak iade edip, paramı geri alacağım. Bu siteyi de hiç kimseye tavsiye etmem. Müşteri hizmetlerinde telefona çıkan kişiler de son derece duyarsız.

  • Alalimbakalim.com Temsilcisi11 Nisan 2013

    Merhabalar; Sitemizden sipariş edilen ve gönderilen ürün kodları aynıdır. Müşterimize bu konuda bilgi verilmiştir. Kesinlikle gönderilen ile sipariş edilen ürün farklı değildir. Müşterimiz üründe kod aynı olmasına rağmen üründe bebekler için alergy plus özelliğinin olması gerektiğini bildirmiştir. Sitemizdeki ürün ilanında böyle bir ifade olmamakla birlikte hiçbir zamanda olmamıştır. Bunun yanında ürün bosch türkiye garantili olup, şayet böyle bir özellik olması gerekiyorsa bunu bosch yetkili servisini çağırarak tesbit ettirebileceklerini ifade ettik. Fakat Bosch tarafından ürün modeli doğru ise bir yanlışlık olma ihtimalinin sıfır olduğu bildirilmiştir. Müşterimiz şayet sipariş ettiği ürün ve bizim göndermiş olduğumuz ürünün kod olarak farklı olduğunu belirtirse tüm belgelerle buradan link vererek paylaşmaya hazırız. Bunun yanında biz müşterimize halende yardımcı olmaya çalışıyoruz. Üründe olması gereken özelliklerin olmadığını söylemesi üzerine, bunun tesbitinin servis kontrolü haricinde mümkünatı yoktur. Bizde müşterimizi servise yönlendirdik. Konuyla alakalı Bosch Türkiye ye de gerekli iletişime geçtik. Gelecek yanıta göre müşterimize bilgi verilecektir.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön