Aktif Bank Yetim Maaşının Tamamı Çekilmiş.

Birsen S. |

25.05.2016 tarihinde yani bu gün PTT güllük Antalya şubesinden emekli yetim maaşımı almak için gittim fakat gişedeki bayan bana paranın çekildiğini söyledi. Bunu yapanda daha önce kredi çektiğim Aktif Bank. Ben dul yetim maaşı alan bir emekliyim bu gün bankayı defalarca aradım iletişim bölümünden şikayetimi yazdım ama geri dönüş yapılmadı. İlgili yasanın ve kanunun 88.maddesinde açıkça denmesine rağmen benim emekli maaşımın tümü çekildi. Yapılan yasaya kanuna aykırı bir suçtur. Yapılan hatanın bir an önce düzeltilmesini ve maaşımın ivedilikle hesabıma geri ödenmesini istiyorum. Maaşımın geri verilmemesi durumunda cumhuriyet baş savcılıklarına BDDK'ya ve Tüketici Hakem Heyeti mahkemelerine giderek dava açacağımı belirtmek isterim.

Etiketler :

Çağrı Merkezi Sorun Çözme Şube Hesap İşlemleri

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Birsen S.
  06 Haziran
  18:50

  06.06.2016 tarihinde bankanız tarafından beni arayan müşteri temsilciniz beni bilgilendirmek yerine bir önceki aramanızda kullandınız cümlelerin aynısını kullandı ne değerlendirmesi ne bilgilendirmesinden bahsediyosunuz. Siz milleti aptal yerinemi koyuyosunuz. Size kanunu maddesine kadar söylüyorum banka çeker diyorsunuz sizin bankanız kanundan daha mı önde kafasına göre kanun mu çıkartıyo. Aynı cümleleri kullanarak şimdi beni sözde bilgilendirdiniz ve benimle görüşme mi sağladınız haram zıkkım olsun son kuruşuna kadar aldınız tüm param.

 • 06 Haziran
  16:58

  Sayın SARI ile 6 Haziran 2016 tarihinde şikayeti ile ilgili görüşülmüş ve detaylı bilgi verilmiştir.

  Talep ve şikayetleriniz ile ilgili www.aktifbank.com.tr adresinde yer alan iletişim sayfamızdaki formu doldurarak veya 0850 724 3050 Aktif Bank Müşteri Hizmetlerinden bize ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

  Saygılarımızla,

  Aktif Bank Müşteri Hizmetleri

 • Birsen S.
  28 Mayıs
  14:03

  Arayan müşteri temsilciniz hukuk bölümündeki avukatlarıyla görüşüp paramı alap alamıcamı sorabilicemi söyledi. Bunların daha kendilerinden haberleri yok ben banka avukatıyla görüşeli kaç gün oldu zaten kendileri ilk şikayetimde bana avukatlarının numarasını verdi adamın çekilen paradan bile haberi adam baktı parayı banka otomatik çekmiş bizim yaptımız bir şey yok diye beyan etdi aktif bankın müşteri temsilcisiyse sözde dosyamı incelemiş ve böyle bi çözüm üzeritmiş kendilerine göre. Siz insanları çok mu salak zannediyosunuz kanunda yazan haklarımızı kanunları yasaları bilmedimizimi sanıyosunuzda kendinize göre kılıf hazırlamaya çalışıyosunuz

 • Birsen S.
  27 Mayıs
  15:32

  Sakın şimdi buraya müşterimizle iletişime gelmiş olup çözüme ulaşılmıştır yazmaya kalkmayın. Siz hepiniz dolandırıcısınız. Benim size dediğim şikayetlerin hepsini siz bana çözüm üretmek yerine soru sorarak geçiştiriyosunuz. Sizi mahkemeye verdim yakında hakkım olan emekli maaşımı nasıl kanuna aykırı bir şekilde el koyuyasunuz mahkemede hesabını vericeksiniz.

 • Birsen S.
  26 Mayıs
  19:07

  Yarın öğlene kadar sizin tarafıma dönüşünüzü ve paramın hesabıma iadesini istiyorum. Sizin yüzünüzden tüm ödemelerim kaldı. Paramı çektiniz hesap normal mevduat hesabı diyil emekli maaş hesabıdır. Benden başka kimsenin hesabımdan para çekme ve başka işlem yapma hakkı yetkısı yoktur.
  Hatanızı düzeltip paramı iade edin aksi takdirde yasal yollara başvururarak gerekirse bankanız hakkında ilamlı icra takibi başlatarak maaşımın tahsili için dava açacağım

 • Birsen S.
  26 Mayıs
  19:00

  Bu gün 18:00 a kadar dönüş yapıcaktınız aramadınız ben aradım hala dosya incelemede ne zaman sonuçlanır bilgisini veremeyiz diyorsunuz. Benimle dalgamı geçiyosunuz siz. Dosyayı incelemek kaç gününüzü alıyo ben bu gün PTT Antalya güllük şube müdüründen sadece 3 dakikada sorunumu anlatarak maaş dökümümü ve sizin maaşımın tamamını kredi kesintisi adı altında çektinizi gösterir belgelerini aldım. Sizi dava edeceğim hem savcılığa hem bddkya hem de tüketici mahkemesine bilginiz olsun. Kanunda yetim aylığı alanlar için kanunlar belli siz benim maaşımın iznim olursa en fazla 1/4 ini kesebilirsiniz maaşımın hepsini hangi kanun hangi hakka dayanarak kesebilyosunuz.

 • 26 Mayıs
  09:23

  Sayın SARI,

  Ürün ve servislerimizle ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

  Şikayetinizle ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede tarafınıza bilgi vereceğiz.

  Talep ve şikayetleriniz ile ilgili www.aktifbank.com.tr adresinde yer alan iletişim sayfamızdaki formu doldurarak veya 0850 724 3050 Aktif Bank Müşteri Hizmetlerinden bize ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

  Saygılarımızla,
  Aktif Bank Müşteri Hizmetleri