21 Mart 2013 #1699211

Aksigorta Yaralanma Masrafını Karşılamadı!

21 eylül 2012 tarihinde şehir içinde anayolda aracımla giderken anayola bir köpeğin fırlaması sonucu kaza yaptım.(köpek sahipli ve kimlikli). Kaza sonrası 5 aylık bu küçük köpeği derhal tedavi ettirdik. Vicdanen huzurlu bir şekilde bu yaptığımız harcamaları sigortamdan talep ettim.


Firmayı defalarca (Çanakkale Bursa ve İstanbul) aramama rağmen nerede nasıl kim tarafından açıldığı ve hatta numarasını bile öğrenemediğim dosyam kapatılmış. Bu sebeple; karşısında bulunan bir insanla iletişime bile geçmeye tenezzül etmeyen bir şirket. Sigorta poliçemin tedavi ücretini ödeyeceği günü inşallah görürüm.

Hasan 94 Okunma

Cevaplar

  • Hasan25 Mart 2013

    Sigorta kurumu olarak vermiş olduğunuz cevaba teşekkür ederim.Ancak bu konuda asla tatmin etmeyen şu konu var.Ben bir devlet dairesine veya herhangi bir kuruluşa veya resmi olsun olmasın, herhangi bir kuruluşa başvurduğumda benim başvuru evraklarım normal bir kontrolden geçer.Uygunluğu onanır veya uygun değilse şu evrekınız eksik denir.Esas üzüldüğüm konu ben sigorta acentanıza başvurdum.Şu evraklar gerekli denildi.Evrakları topladım.Teslim ettim.Ve gerekli takibatı başvurumdan beri sözel olarak defalarca yaptım.Benden bir isteğiniz varmı sorusunu defalarca sordum.Şu evrak eksik deyip bu olayın faturasını müşterinize kesmeniz bana göre ayıptır, günahtır, haramdır.Bu olayın faturası bana göre ise acentanızdanmı başlar yoksa ekspertizden mi devam eder veya evrakı kabul eden büronuz neresi ise yetkilisine kadar uzaması gerekli mi bilemem. Adalet yazılı kural ve kaidelere göre işlediği kadar,vicdanlara göre de işlemeli ve tecelli etmelidir.Evet.Siz kendi yazdığınız kurallara göre karar verdiniz.Kendinize g öre haklısınız belki.Ama ben sizin bu şekilde işin içinden kendinizi sıyırıp atmanızı içime sindiremiyorum.Verdiğiniz bu cevap vicdanen beni rahatsız ediyor.Bunu özellikle sizlerinde duyması için altını çizerek söylüyorum. Ben bu 'evrakınız eksik dosya reddedildi' cevabınızın bir an önce düzeltilmesini temenni ediyorum.Bu eksik evrak faturasının kurbanı olmayı içime sindirmiyorum.Verdiğiniz kararın vicdanlara hitap etmesi temennisiyle...

  • Aksigorta Temsilcisi21 Mart 2013

    "Sayın Yetkili, Poliçe No: 37056816 Konu Bölge Müdürlüğümüz tarafından değerlendirilmiştir. Sigortalımıza konu hakkında sözlü bilgi verilmiş olup Bölge Müdürlüğümüzün cevabını aşağıda bilginize sunarız. “İlgili hasar dosyasında ifade tutanakları mevcut olup, sigortalı yola fırlayan köpeğe çarptığını ifade etmektedir. Herhangi bir polis tutanağı mevcut olmamakla birlikte kusur tespiti de yapılamamıştır. Sigortalının kusuru belli olmadığından dosya red edilmiştir. ” Sayın Müşterilerimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü öneri, soru, şikayet ve talebinizi www.aksigorta.com.tr internet sitemize, [email protected] e-mail adresimize veya 444 27 27 nolu telefondan Hizmet Merkezimize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, AKSİGORTA Hizmet Merkezi Müdürlüğü"

  • Aksigorta Temsilcisi21 Mart 2013

    "Sayın Yetkili, Dosya No: 12029775 Konu ilgili Bölge Müdürlüğüne aktarılmış olup değerlendirme sonucu sitenize yazılı olarak iletilecektir. Sayın Müşterilerimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü öneri, soru, şikayet ve talebinizi www.aksigorta.com.tr internet sitemize, [email protected] e-mail adresimize veya 444 27 27 no’lu telefondan Hizmet Merkezi’mize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, AKSİGORTA Hizmet Merkezi Müdürlüğü "

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön