27 Nisan 2013 #1767209

Aksigorta İkame Araç Vermedi!

Aksigorta tarafından kasko işlemleri ve trafik sigortası ak sigorta tarafından yapılan aracımız.
alt kısmından hasar aldı araç yürüyecek pozisyonda olduğu için servise kadar yürür pozisyonda gitti. servis hasar dosyasını açtıktan sonra ikame araç talebinde bulundum.


Teminatın geçerli olabilmesi için aracın çekici ile servis noktasına gitmesi gerekmektedir denildi.
başka sigorta şirketlerinde böyle bir durum yokken ak sigorta uygulaması çok yanlış bir uygulamadır. bu durumun düzeltilmesi gerekmektedir . Tarafıma acil olarak araç verilmesini talep ediyorum.

Çağrı 3.380 Okunma

Cevaplar

  • Çağrı29 Nisan 2013

    eğerki hasarın ne oldupu hakkında bilgi almadan cevap verildiği açıkça ortada araç alt kısımdan hasar almak sureti ile kaza yapmıştır. kaza sebebiyle servise kontrol amaçlı olarak gitmiş ve hasarın büyük olduğu ortaya çıkmıştır. Ak sigortanın yaklaşımı klasik davranış poliçede şöyle yazıyor . demekki yapılacak 2 şey vardır. 1 - kasko süresi bitene kadar kullanmak en ufak sürtme dahi olsa çekici çağırmak. 2- Bundan sonra Aksigortadan poliçe yaptırmamak. Poliçelere verilen rakamlar hiç önemli değil farklı firmalar bu gibi şartlarla müşterileri zorlamıyor. Müşteri memnuniyeti önemli unutmayınız. ayrıca Aksigorta parası çok herhalde bu tip kazalarda illaki çekici ile gönderilme şart eklenmiş . bu konu ile ilgili olarak tebrik ediyorum. 12 araç kasko ve trafik sigortası kaybettiniz belirtmek istiyorum.

  • Aksigorta Temsilcisi29 Nisan 2013

    "Sn. Çağrı Ş., Tarafımıza iletmiş olduğunuz konu ilgili Bölge Müdürlüğümüz tarafından değerlendirilmiştir. Buna istinaden aşağıdaki açıklamayı bilgilerinize sunarız. “Poliçeniz çekim şartına tabi olarak düzenlenmiş bir kasko poliçesidir. Poliçe şartlarınız gereği, aracınız Aksigorta Hizmet Merkezinin çekici aracı ile servis ulaştırılmadığı için ikame araç kullandırılamamıştır. Poliçenizdeki ilgili kloz aşağıdaki gibidir. İKAME ARAÇ TEMİN KLOZU Kaza sonucu hareketsiz kalan aracın trafikte seyredemeyecek şekilde kısmi hasara uğraması ve/veya bu hasar sonucu kırık farlar, tehlikeli sarkan keskin parçalar veya araç kullanımı sırasında düşecek parçalar gibi nedenlerle trafik güvenliğinin tehdit edilmesi ve kaza neticesinde eksperin belirleyeceği onarım süresinin bir iş gününden fazla sürecek olması durumunda onarım yerine Aksigorta Hizmet Merkezinin çekici aracı ile ulaştırılması koşuluyla sağlanır. Poliçe vadesi süresince yılda 2 defa ve olay başına en fazla 7gün süreyle sadece binek araç sınıfında ikame araç temin edilir. Ancak, sigortalının Aksigorta Hizmet Merkezini aramasına engel teşkil eden zorunlu hallerde (yaralanma vb durumlarda ve hastane raporu verilmesi kaydıyla) ve/veya kamu otoritesinin, aracın başka bir çekici ile çekilmesini gerekli gördüğü hallerde aracın çekildiğinin belgelenmesi durumunda da bu hizmet verilecektir. ” Dosya no: 12316657 ile ilişkili konuya dair bilgi müşterimize sözlü olarak da iletilmiştir. Saygılarımızla, AKSİGORTA Hizmet Merkezi Müdürlüğü Sayın Müşterilerimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü öneri, soru, şikayet ve talebinizi www.aksigorta.com.tr internet sitemize, [email protected] e-posta adresimize veya 444 27 27 nolu telefondan Aksigorta Hizmet Merkezi'ne iletebilirsiniz. "

  • Aksigorta Temsilcisi27 Nisan 2013

    "Sn. Çağrı Ş. Tarafımıza iletmiş olduğunuz konuyu değerlendirmeye aldığımızı bildirmek isteriz. Aksigorta olarak her türlü talep ve şikayetleri çözüme kavuşturmak öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Dosya No: 12316657 ile ilişkili konuya dair en kısa sürede müşterimize geri dönüş yapılacaktır. Saygılarımızla, AKSİGORTA Hizmet Merkezi Müdürlüğü Sayın Müşterilerimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü öneri, soru, şikayet ve talebinizi www.aksigorta.com.tr internet sitemize, [email protected] e-posta adresimize veya 444 27 27 no’lu telefondan Aksigorta Hizmet Merkezi'ne iletebilirsiniz. "

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön