19 Şubat 2013 #1641792

Aksigorta Hasarımı Ödemek İstemiyor!

14.01.2013 Tarihinde konut kredisi ile daire satın aldım. Akbank yapılması gereken bütün sigortaları Aksigorta dan zorunlu olarak yaptırdı.Dairemde daha önce hiç oturulmadığı için elektrik,su,doğalgaz abonelik müracaatlarımı yaptım ve bağlattım.


Su sayacım bağlandıktan 3 gün sonra dairemi kontrol için gittiğimde 3 odanın duvarında 1 odanın zemininde su sızıntısı nedeni ile hasar oluştuğunu tespit ettim. Aksigortayı aradım ve durumu bildirdim.


Telefonda hasarın karşılanacağı söylendi ve Eksper geldi oda hasarın ödeneceğini ve daireyi yapan müteahhitten rücu edileceğini söyledi.Aradan bir ay geçti ve sonuç olarak işçilik kusuru olduğu için hasarım karşılanmadı.

Halil 148 Okunma

Cevaplar

 • Aksigorta Temsilcisi21 Şubat 2013

  ''Sayın Yetkili, Konuyla ilgili şikayetçiye daha önceden yine siteniz üzerinden aşağıdaki bilgi paylaşılmıştır. Tekrar bilgilerinize sunarız.Teşekkürler. “Meydana gelen hasar, eksper raporuna göre, inşaatın yapım aşamasındaki işçilik kusurundan kaynaklanmakta olduğundan poliçe teminatları dışında kalmaktadır. ”

 • Halil20 Şubat 2013

  12076699 nolu hasar dosyama,işçilik hatası olması nedeni ile olumsuz cevap verilmiştir.Eksper ile yaptığım görüşmede inşaatı yapan müteahhitin 5 yıl bina sorumluğu devam ettiği belirtilerek hasarı müteahhitin karşılaması gerektiği bildirilmiştir.Bahse konu hasar poliçe tarihi olan 14.01.2013 tarihinden sonra 18.01.2013 tarihinde meydana gelmiştir.Hasar bildirimi için müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşmede hasarın dahili su baskını olması münasebeti ile tazminat kapsamında olduğu belirtilmiş,sigorta şirketi tarafından gönderilen eksper tarafından da şahsıma hasarın tazminat kapsamında olduğunu,tarafıma ödeme yapılacağını benim tadilatı yaptırmamı ve yapılan işlerin dökümünü kendilerine fakslamamı isteyerek ödenecek tazminatın müteahhite rücu edileceği bilgisi verilmiştir.Ancak sonuç tam bir fiyasko çokmıştır.Sigorta şirketi suçu eksper raporuna,eksperde suçu müteahhite atmakta mağdur olan herzamanki gibi sigorta pirimini peşin peşin ödeyen vatandaş olmaktadır.Müteahhitin binada 5 yıl sorumluluğu var ise neden konut sigortasına ihtiyaç duyulmaktadır.Sigorta şirketi Musluğu açık unutan müşterinin hasarını öderken,hasarda kusurum olmamasına rağmen tadilat masrafımın ödenmemesine anlam vermekte zorlanmaktayım.Konuyu adli makamlara taşıyacağım ve hakkımı sonuna kadar arayacağım.Konut Kredimi 8 yılliğına çekmiş bulunmaktayım.Banka tarafından Dask,Hayat ve Konut sigortam aksigortadan yaptırılmıştır.Banka ile yaptığım görüşmede Bundan sonraki sigortalarımında Aksigortadan yapılacağının zorunnlu olduğu bildirilmiştir.Bu konu ile ilgili olarakta Mahkemeye müracaat ederek poliçelerimi sorun çıkarmayan başka sigorta şirketlerinden yaptırabilmek için karar çıkarılmasını talep edeceğim.Çevremdeki tüm insanlara ve sosyal medyada konuyu paylaşarak aksigortanın mağduru olduğumu anlatacağım 20 Şubat 2013 21:53:10 "Sayın Yetkili,

 • Aksigorta Temsilcisi19 Şubat 2013

  "Sayın Yetkili, Dosya No:12076699 Konu Bölge Müdürlüğümüz tarafından değerlendirilmiştir. Sigortalımıza konu hakkında sözlü bilgi verilmiş olup Bölge Müdürlüğümüzün cevabını aşağıda bilginize sunarız. “Meydana gelen hasar, eksper raporuna göre, inşaatın yapım aşamasındaki işçilik kusurundan kaynaklanmakta olduğundan poliçe teminatları dışında kalmaktadır. ” Sayın Müşterilerimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü öneri, soru, şikayet ve talebinizi www.aksigorta.com.tr internet sitemize, [email protected] e-mail adresimize veya 444 27 27 nolu telefondan Hizmet Merkezimize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, AKSİGORTA Hizmet Merkezi Müdürlüğü"

 • Aksigorta Temsilcisi19 Şubat 2013

  "Sayın Yetkili, Dosya No: 12076699 Konu ilgili Bölge Müdürlüğüne aktarılmış olup değerlendirme sonucu sitenize yazılı olarak iletilecektir. Sayın Müşterilerimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü öneri, soru, şikayet ve talebinizi www.aksigorta.com.tr internet sitemize, [email protected] e-mail adresimize veya 444 27 27 no’lu telefondan Hizmet Merkezi’mize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, AKSİGORTA Hizmet Merkezi Müdürlüğü "

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön