02 Nisan 2013 #1721297

Aksigorta Evime Hırsız Girdi İlgilenmediler!

4 Mart günü evime hırsız girmesi üzerine müşterisi olduğum Aksigorta tarafından ev sigortamı kullanmak üzere başvuruda bulundum. Banka yetkilileri tarafından bilirkişiye yönlendirildim.'iz ekspertiz' kurumu tarafından evime bilirkişi geldi polis tutanaklarının bir önemi olmadığı söyleyerek kendi tutanağını oluşturdu.


Bankamın kaybımı karşılama şartı ise dolapların kilitli olması idi.Ekspere uyarıda bulunmama rağmen bunu raporunda belirtmeyerek beni mağdur etti ve kaybım karşılanmadı. Bilgi almak için aradığımda ise gerekli ilgi ve alaka gösterilmedi! Evime hırsız girdiği yetmezmiş gibi birde Aksigorta ve İz ekspertiz kurumu tarafından mağdur edildim! Bu nasıl bir sigortacılık anlayışıdır!

Ahmet 147 Okunma

Cevaplar

  • Aksigorta Temsilcisi04 Nisan 2013

    Sn. Ahmet A. Tarafımıza iletmiş olduğunuz konu ilgili Bölge Müdürlüğümüz tarafından değerlendirilmiştir. Buna istinaden aşağıdaki açıklamayı bilgilerinize sunarız. “Hasar: Polis tutanaklarından, sigortalı konutta hırsızlık meydana geldiği,kapılara zarar verilmiş ve ziynet eşyaları çalınmış olduğu anlaşılmıştır. Poliçe: Eşya güvence poliçesidir. Ziynetlerin kilit altında tutulması şartı mevcuttur.Ayrıca bina teminatı bulunmamakla birlikte, bina sabit kıymetleri için 500TL limitle teminat bulunmaktadır. Sonuç: Kapılara verilen zararlar 650 TL olarak hesaplanmış ve poliçe şartı gereği 500TL onaylanmıştır. Ziynetler kilit altında bulunmadığından teminat kapsamı dışında olarak değerlendirilmiştir. Sigortalımızın şikayeti; Ziynetlerin bulunduğu dolap ve çekmecelerin kilitli olduğu , polisin tutanakta bunu yazmamış olduğu, Eksperi bu konuda bilgilendirdiği ve tutanak aleyhine talebe konu ziynetlerin Eksper Raporunda tazminata eklenmesini beklediği yönündedir. Sigortalımıza, Eksperin ve Şirketimizin resmi tutanaklar aksine işlem yapamayacağımız iletilmiştir. Eğer polisin ek tutanakla, ‘atlandığı’ söylenen detayları resmi kayıtlara geçirir ise, Eksperin ve Şirketimizin ek tutanağa göre işlem yapılabileceği aktarılmıştır. ” Dosya No:12184067 ile ilişkili konuya dair bilgi müşterimize sözlü olarak da iletilmiştir. Saygılarımızla, AKSİGORTA Hizmet Merkezi Müdürlüğü Sayın Müşterilerimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü öneri, soru, şikayet ve talebinizi www.aksigorta.com.tr internet sitemize, [email protected] e-posta adresimize veya 444 27 27 nolu telefondan Aksigorta Hizmet Merkezi'ne iletebilirsiniz.

  • Aksigorta Temsilcisi03 Nisan 2013

    Sayın Yetkili, Dosya No: 12184067 Konu ilgili Bölge Müdürlüğüne aktarılmış olup değerlendirme sonucu sitenize yazılı olarak iletilecektir. Sayın Müşterilerimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü öneri, soru, şikayet ve talebinizi www.aksigorta.com.tr internet sitemize, [email protected] e-mail adresimize veya 444 27 27 no’lu telefondan Hizmet Merkezi’mize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, AKSİGORTA Hizmet Merkezi Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön