Aksigorta ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Aksigorta Eşya Hasarımı Karşılamıyor!

1.320görüntüleme
Volkan
Volkan 29 Eylül 2020 13:31

Aksigorta aracılığı ile Ev Eşya ( eşya güvencesi paketi ) sigortası yaptırdım.

Uzun süredir yaptırdığım bu paketten bisikletimin çalınması sebebi ile hasar talebinde bulundum. Bu hasar talebimden sonra ekspertiz firması gelerek gerekli incelemeleri yaptı. Yapılan değerlendirme sonucunda red yazısı tarafıma gönderildi. Neden olarak apartman ortak alanı olan merdivenlerden çalınması sebep gösterildi.

Halbuki Aksigorta kendi web sitesinde bunun tam tersini açıklamıştır. Tekrar aramama rağmen konu ile ilgilenilmemiştir. Dosyanın tekrar incelenemeyeceğini ifade ettiler.

Ekspertiz firmasından başladığını düşündüğüm bu yanlı tutumdan, müşterinin kazanılmış haklarının verilmediği bu olaydan ötürü Aksigorta'dan şikayetçiyim.

Tüketici olarak mağdur durumdayım. ( https://www.aksigorta.com.tr/yardim-merkezi/sikca-sorulan-sorular/bireysel/ev-esya-sigortasi : Bina ortak kullanım alanları olan merdiven, merdiven boşlukları, asansör boşlukları, makineleri, garaj, sabit yüzme ve süs havuzları, çatı malzemeleri, bacalar, su olukları, temeller, istinat duvarları, teraslar, poliçe kapsamındaki tüm risklere karşı güvence altındadır. Sigorta sahibini etkileyen hasar durumunda (örneğin çatıdan sigortalanan daireye akan su sonucu oluşacak hasar) tutarından sigortalıya düşen tutar sigorta tarafından karşılanır. )

Aksigorta Logo
Aksigorta29 Eylül 2020 13:32

Merhaba, İletmiş olduğunuz konu hassasiyetle değerlendirmeye alınmış, incelemelerin başlatılması amacı ile kaydedilmiştir. Size özel müşteri danışmanınız sizi en kısa sürede arayacaktır. Talepleriniz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda www.aksigorta.com.tr internet sitemizde yer alan iletişim formunu kullanabilir, 444 27 27 no’lu Hizmet Merkezi hattımızdan destek alabilirsiniz. Saygılarımızla, AKSİGORTA Hizmet Merkezi

Aksigorta Logo
Aksigorta29 Eylül 2020 18:19

Sn.Volkan K. Konu ile ilgili birimlerimiz tarafından değerlendirilmiş ve son durum bilgisi için tarafınız 29.09.2020 tarihinde aranmış ancak ulaşılamamıştır. Saygılarımızla, AKSİGORTA Hizmet Merkezi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler