11 Nisan 2016

Aksigorta Sıfır Kloze Değeri Ödenmemesi!

1 Mart 2016'da Ankara, İstanbul yolu güzergahında aracımda ağır hasar oluşturan bir trafik kazası geçirdim. Aracım 3 aylık ve 4000 küsür kilometreydi. Aracımı alırken, Aksigorta'dan sıfır kloze kasko yaptırdım ve ayrıcalıklı bir kasko yaptırdığımı düşünerek 1500 TL gibi bir rakam ödedim. Ancak, olay gerçekleştiği andan itibaren bizi hem psikolojik hem maddi anlamda mağduriyete uğratan bir sürece girmek durumunda kaldım. Aracımda Toyota ALJ hasar servisin tespit ettiği 32.000,00 TL'lik hasar olmasına rağmen, aracımın Aksigorta'nın pert koşullarına uymadığı beyan edilerek 54.000,00 TL'lik bir teklif verildi. Bu teklifi kabul etmediğimde 58.000,00 TL'lik ikinci bir teklif verildi ancak kasko anlaşmamızın şartlarında yazan sıfır kloze değeri ödenmedi. Kabul etmememiz halinde aracın tamiri yapılacağı öne sürülerek bu teklifi kabul etmeye zorlandık.

Fatma 232 Okunma

Cevaplar

 • Fatma'nın Teşekkür Mesajı20 Nisan 2016

  Ak sigortanın açıklamasında da işaret ettiği gibi 58.000 TL'lik teklif 59.000 TL'ye yükseltildi. Her ne kadar verilen bu değer sıfır kloze değeri olmasa da, sürecin bu şekilde sonuçlanmasına katkıda bulunan sayın Toyota kasko yetkilisi sayın özcan köse, Toyota ALJ Ankara hasar müdür sayın birol TAŞ'a ve bu süreçte Aksigorta çalışanlarından sayın Feyza Deniz hanıma çok teşekkür ederim.

 • Aksigorta Temsilcisi19 Nisan 2016

  Sn. Fatma Y. Konu ilgili birimlerimiz tarafından değerlendirilmiştir. Buna istinaden aşağıdaki açıklamayı bilgilerinize sunarız. “Dosyanız 59.000 TL bedel üzerinden ağır hasarlı değerlendirilecek olup ağır hasarlı işlemlere başlanmıştır. ” Dosya No: 14414853 ile ilişkili konuya dair açıklama müşterimize sözlü olarak da bildirilmiştir. Saygılarımızla, AKSİGORTA Hizmet Merkezi Müdürlüğü Bize ulaşabilirsiniz; Web: www.aksigorta.com.tr Hizmet Merkezi: 444 27 27

 • Fatma14 Nisan 2016

  Hassasiyetle incelemeye alan Aksigorta bu konuda bir değişiklik yapmayacağını söyledi, tamir bedelini talep ettiğimde ise KDV hariç ödeme yapacağını, KDV'yi tamir yaptırmam koşulunda bana verebileceğini söyledi. Bu şikayeti okuyan herkes bilsin ki sıfır kloze diye bizden fazla bedel alarak yaptıkları kaskonun içi boş çıktı. Diğer Kasko uygulamalarından hiçbir farkı olmadığının farkına bu sürecin sonunda vardık.

 • Aksigorta Temsilcisi11 Nisan 2016

  Sn. Fatma Y. İletmiş olduğunuz konuyu hassasiyetle değerlendirmeye aldığımızı bildirmek isteriz. Aksigorta olarak her türlü talep ve şikayetleri çözüme kavuşturmak öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Dosya No: 14414853 ile ilişkili konuya dair en kısa sürede tarafınıza geri dönülecektir. Saygılarımızla, AKSİGORTA Hizmet Merkezi Müdürlüğü Bize ulaşabilirsiniz; Web: www.aksigorta.com.tr Hizmet Merkezi: 444 27 27

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön