22 Mart 2013

Aksigorta İsteğim Olmadan Sigorta Yeniledi!

Bir yıl önce Akbank Adana Toros şubesinden konut kredisi kullandım. konut kredisi ile birlikte DASK, hayat sigortası ve AKkonut paket sigortası(Poliçe no: Y-42077978-0-0) yapılmıştı. bu sigortaların süresi 19.03.2013 tarihinde sona ermiştir.

DASK ve hayat sigortasının devam etmesinde sorun görmedim. Ancak AKkonut paket sigortasının (Poliçe no: Y-42077978-0-0) yeni yıl için yenilenmesini talep etmedim. Hesabımdan 288,41 TL iznim olmadan çekilmiştir. çağrı merkezi şube ile görüşmemi istemiştir.

Şube ile telefonda görüşerek istemediğim bu işlemin iptalini ve paramın iadesini talep ettim ama konut kredisi çekenlerin bu sigortayı yapmak zorunda olduğunu söyleyerek olumsuz yanıt vermişlerdir.

Murat 5.275 Okunma

Cevaplar

 • Murat22 Mart 2013

  Anlamamakta ısrar ediyorsunuz. İlgili şube yardımcı olmayacağını zaten bildirdi bana. Ne dilekçesinden bahsediyorsunuz. daha fazla yorulmayın az evvel BDDK ya şikayet formu faksladım 0312 424 17 33 nolu fakslarına az evvel gönderdim. buyurun size dilekçe bu kanaldan gelecek. istemeden yenilenmiş poliçe için iptal dilekçesi mi olur?

 • Aksigorta Temsilcisi22 Mart 2013

  "Sayın Yetkili, Poliçe No: 42077978 Konu Bölge Müdürlüğümüz tarafından değerlendirilmiştir. Sigortalımıza konu hakkında sözlü bilgi verilmiş olup Bölge Müdürlüğümüzün cevabını aşağıda bilginize sunarız. “Akbank Çağrı Merkezi Hayat Sigorta yenilemesi için arama yapmamaktadır. Esas çağrı merkezi araması konut policesi için olmaktadır police iptal talebinizi acenteniz olan Akbank / Toros subesine dilekçe ile yapabilirsiniz .” Sayın Müşterilerimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü öneri, soru, şikayet ve talebinizi www.aksigorta.com.tr internet sitemize, [email protected] e-mail adresimize veya 444 27 27 nolu telefondan Hizmet Merkezimize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, AKSİGORTA Hizmet Merkezi Müdürlüğü"

 • Murat22 Mart 2013

  ayrıca beni arayan görevli E hanım bana boşuna şikayette bulunmuşsunuz büyük ihtimal olumsuz yanıt alacaksınız diyerek, güya boşuna uğraştığımı ifade etmiştir. bankanın bu tavrı çok rahatsız edicidir. bu keyfi durumu düzeltin lütfen.

 • Aksigorta Temsilcisi22 Mart 2013

  "Sayın Yetkili, Poliçe No: 42077978 Konu Bölge Müdürlüğümüz tarafından değerlendirilmiştir. Sigortalımıza konu hakkında sözlü bilgi verilmiş olup Bölge Müdürlüğümüzün cevabını aşağıda bilginize sunarız. “42077978 police ile alakalı sigortalımız Akbank Toros subesi tarafından aranmıs olup policenin otomatik yenileceği bilgisi paylaşılmıstır. Ayrıca Sigortalımız 21.03.2013 tarihi itibari ile policesinde adres zeyili talep etmiştir ve bu işlem de sigortalımızın onayı ile yapılmıstır.” Sayın Müşterilerimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü öneri, soru, şikayet ve talebinizi www.aksigorta.com.tr internet sitemize, [email protected] e-mail adresimize veya 444 27 27 nolu telefondan Hizmet Merkezimize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, AKSİGORTA Hizmet Merkezi Müdürlüğü"

 • Aksigorta Temsilcisi22 Mart 2013

  "Sayın Yetkili, Poliçe No: 42077978 Konu ilgili Bölge Müdürlüğüne aktarılmış olup değerlendirme sonucu sitenize yazılı olarak iletilecektir. Sayın Müşterilerimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü öneri, soru, şikayet ve talebinizi www.aksigorta.com.tr internet sitemize, [email protected] e-mail adresimize veya 444 27 27 no’lu telefondan Hizmet Merkezi’mize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, AKSİGORTA Hizmet Merkezi Müdürlüğü "

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön