27 Nisan 2015

Aksigorta İşsizlik Sigortası Belirli Süreli İş Sözleşmesi Reddi!

11 yıldır Eskişehir Şeker Makina Fabrikasında taşeron işçi olarak çalışmaktayım. Açmış olduğumuz mahkemeler çerçevesinde asıl işin işçisi olduğumuz yargı kararı ile kabul edildi. Ancak 01/04/2015 tarihinde asıl iş ihale edilemez gerekçesi ile genel müdürlüğün aldığı karar ile yapmış olduğumuz iş ihale edilmedi.

Son çalıştığımız alt işveren firması da işimize son verdi. Ancak iş çıkış sebebini çıkış bildiriminde belirli süreli iş bitimi olarak 5 kodu ile belirterek çıkışımızı verdi. Ancak alt işveren ile aramızda imzalamış olduğumuz herhangi bir iş sözleşmesi bulunmamaktadır.

Bunu da Aksigorta'ya yazılı beyanımda belirttim. Alt işverenin bana iş göstererek çalıştırmaya devam etmesi gerekmektedir.

Volkan 458 Okunma

Cevaplar

  • Volkan 29 Nisan 2015

    Şikayet sonrası ilgiden şu anda memnunum. Ancak sorunum sonuçlanmış değil sadece orta bir nokta da karşılıklı sorunun ortadan kalkması ve mağduriyetin giderilmesi adına anlaşılmış bir mutabakat var önümüzdeki aylar da resmi evrak ile geri dönmem sonrasında da aynı ilginin gösterilerek sorunun halledilmiş olması beni daha mutlu edecek. Teşekkür ediyorum şikayet sonrası olan ilgiye. Ancak sorunun çözümü için olan Teşekkürümü çözüldükten sonra etmeyi tercih ediyorum.

  • Aksigorta Temsilcisi29 Nisan 2015

    Sn. Volkan A. Konu ilgili birimlerimiz tarafından değerlendirilmiştir. Buna istinaden aşağıdaki açıklamayı bilgilerinize sunarız. “İşsizlik ile ilgili yürütmüş olduğunuz davanın netice veya akışına göre dosyanın yeniden değerlendirilebileceği belirtilmiştir.” Dosya No: 13881999 ile ilişkili konuya dair açıklama müşterimize sözlü olarak da bildirilmiştir. Saygılarımızla, AKSİGORTA Hizmet Merkezi Müdürlüğü Bize ulaşabilirsiniz; Web: www.aksigorta.com.tr Hizmet Merkezi: 444 27 27

  • Aksigorta Temsilcisi27 Nisan 2015

    Sn. Volkan A. İletmiş olduğunuz konuyu hassasiyetle değerlendirmeye aldığımızı bildirmek isteriz. Aksigorta olarak her türlü talep ve şikayetleri çözüme kavuşturmak öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Dosya No: 13881999 ile ilişkili konuya dair en kısa sürede tarafınıza geri dönülecektir. Saygılarımızla, AKSİGORTA Hizmet Merkezi Müdürlüğü Bize ulaşabilirsiniz; Web: www.aksigorta.com.tr Hizmet Merkezi: 444 27 27

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön