22 Ocak 2014

Aksigorta Hasarımı Geçersiz Sebeplerle Ödemiyor.

01.01.2014 tarihinde 48GB*** plakalı aracımla kaza yaptım, aracımın kaskosu Aksigorta alkol oranı 0,48 promil olduğu için hasarı ödemeyi ret etti. Sebep olarak da; olay anından 25 dk. sonra kandaki alkol miktarı 0,06 promil düşer, dolayısıyla olay anında 0,54 promil alkollüymüşsünüz dedi.

Kasko poliçemi ve sigorta genel şartlarını okudum, karayolları trafik yönetmeliğinde belirtilen sınırın üzerinde alkollü olmak, sigorta kapsamı dışında bırakır, yazıyor. Ancak; her dakika için şu kadar promil eklenir yazmıyor. İmzaladığımız, poliçede ve sigorta genel şartlarında böyle bir hüküm olmadığına göre, sigorta şirketi kendi insiyatifine göre davranmıştır. Kaza alkolsüz olsam da kaçınılmazdı.

Caner 220 Okunma

Cevaplar

  • Caner 26 Ocak 2014

    0.48 promil alkol yüzünden, güvenli sürüş hakimiyetini kaybedecek derecede alkol nedeniyle talebiniz ret edilmiştir dediler.

  • Aksigorta Temsilcisi23 Ocak 2014

    Sn. Kadriye Ç. Konu ilgili birimlerimiz tarafından değerlendirilmiştir. Buna istinaden aşağıdaki açıklamayı bilgilerinize sunarız. “Tarafınızdan hasar dosyasına sunulan belgeler incelenmiştir. Dosya içeriğinde bulunan alkol raporu incelendiğinde müştekinin kaza anında güvenli sürüş yeteneğini kaybedecek derece alkollü olduğu kanaatine varılmıştır. Yerleşik Yargıtay içtihadına uygun olarak güvenli sürüş yeteneğini kaybedecek derecede alkol aldığı anlaşılan sürücünün tali kusurlu olarak sebebiyet verdiği kaza nedeni ile tarafımıza yaptığınız hasar giderim talebi karşılanamamıştır.” Dosya No:12860209 ile ilişkili konuya dair açıklama müşterimize sözlü olarak da bildirilmiştir. Saygılarımızla, AKSİGORTA Hizmet Merkezi Müdürlüğü Bize ulaşabilirsiniz; Web: www.aksigorta.com.tr E-mail: [email protected] Hizmet Merkezi: 444 27 27

  • Aksigorta Temsilcisi22 Ocak 2014

    "Sn. Kadriye Ç. İletmiş olduğunuz konuyu hassasiyetle değerlendirmeye aldığımızı bildirmek isteriz. Aksigorta olarak her türlü talep ve şikayetleri çözüme kavuşturmak öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Dosya No:12860209 ile ilişkili konuya dair en kısa sürede müşterimize geri dönülecektir. Saygılarımızla, AKSİGORTA Hizmet Merkezi Müdürlüğü Bize ulaşabilirsiniz; Web: www.aksigorta.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön