20 Eylül 2018
#10926004

Akdeniz Üniversitesi TÖMER Ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı!

Yabancı uyruklu olarak Akdeniz Üniversitesi'ni kazanamadım ama Üniversite' nin TÖMER'ini başarılı olarak geçtim belge istedim veremiyoruz bu zaten kayıtta çıkar dediler. Sorun yaşar mıyım dedim, yaşamazsınız dediler. Bir sene sonra yani 2018'de Akdeniz Daire Başkanlığına Öğrenci İşlerine tekrar sınava gireceğim dedim TÖMER'e girmeme gerek var mı dedim. Onlar, geçen sene kazandıysanız 1 sene geçerliliği vardır o sınavın, yani girmenize gerek yok dediler. Bu sene 2018' de Akdeniz'i kazandım ders kaydı yapamadım, tekrar Daire Başkanlığına gittim. Neyle karşılaşayım? Bana dedikleri şey: TÖMER'den muaf değilsin. Başarılı olduğuma dahil belgeyi gösteriyorum. Fakülte, TÖMER, daire Başkanlığı derken, beni oradan oraya dolaştırıyorlar.


Hiçbir şekilde yardımcı olmuyorlar. Demek istediğim Akdeniz' de çalışan herkes kendi bildiğini söylüyor, bir şeyi düzgün yapmıyor. Öğrencilerin Üniversite'yi nasıl zorluklarla kazandığını bilmiyorlarmışcasına.


Sonuç bir sene daha kaldım. Ha Sbmyo'da öğrenci işleri hiçbir şekilde hiçbir şeye yardımcı olmuyor. Üniversite'nin telefonlarına cevap veren de yok. Sorum şu ki bir Üniversite' nin telefonlarına bakılmayacak ise o telefon ne diye var, o öğrenci işleri ve çalışanları ne diye oturuyorlar öğrencilere yardım edilmiyor ise?

Sofiya Sofiya 1.105 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler