Toplam çözüm sayısı
..
AKD Kids ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Erhan'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

  • profile
  • profile
  • profile
4 Destekçi
  7 Yorum

Yeni karşılaştırma

ile

Amerikan Kültür Çocuk Koleji (AKD Kids) Memnun Kalmadık

12235görüntüleme
Erhan
Erhan 15 Haziran 11:47

Afyon Özel Uydukent Amerikan Kültür Çocuk Koleji (AKD Kids) 'den hiç memnun kalmadık. Kayıt yaptırdığımıza da çok pişmanız. Kayıt yaparken güleryüzlüler ama sonra gerçek yüzlerini görüyorsunuz. Pandemi döneminde ben çocuğumu alacağım dediğiniz anda tüm tavırları değişiyor. Sadece 4 iş günü için 1 aylık ücreti alacağız sizden dediler. Pandemiden dolayı yollamayacağım dedim, sözleşmeyi okusaydınız biz ücretimizi alırız dediler. Bir de diyorlar ki sanki başka okula yollayınca para vermeyecek miydiniz? Mantığa bakar mısınız? Kısaca ben sözleşmemdeki parama bakarım gerisi beni ilgilendirmez diyorlar. (o yüzden sözleşme yaparken yıllık sözleşmeye imza atmamanızı, aylık sözleşme yapmanızı tavsiye ederim). Bu konudan ayrı olarak bu sene İngilizce ve eğitiminden de memnun kalmadık, kendilerine de bunu daha önce ilettik ama biz memnunuz dediler:) Sizin memnun kalmanız bizim memnuniyetimizden daha önemli, doğru! (Bizim şikayetimiz kurumdan değil kurumun kötü anılmasına neden olan Afyon yöneticilerinden)

  • profile
  • profile
  • profile
4 Destekçi
  7 Yorum

7 Yorum

Bilal
Bilal16 Haziran 21:00
 

Her şey yazdırıncaya kadar kardeşim çocuklarını yolladı ve memnun olmadılar ve oradan aldılar. İyi araştırın sözleşmeye hemen imza atmayın Adı Amerikan ama İngilizce'de bir haberler

 1
Medine
Medine21 Haziran 15:08
 

Akademik gelişimden daha önceki kriterim çocuğumun okuluna mutlu ve isteyerek gitmesidir ki benim çocuğum bir gün bile gitmek istemiyorum demedi daha ilk günden itibaren. Okulun idaresi ve öğretmenleri her iletişimimizde güler yüzle karşıladılar veli olarak bizi ve çocuğumuzu. İngilizce eğitimi noktasına gelince bir sene bile olmadan (5-6 yaş seviyesi olarak) üst seviyede İngilizce anlayabiliyor ve sorulara cevap verebiliyor. Zaten İngilizce öğretmenimizin ana dili İngilizce sınıfta kesinlikle Türkçe konuşmuyor ve tam gün 2. Öğretmen olarak sınıfta. Bir çok kreş belirli sayıda İngilizce ders saati belirliyor iken. Bence bu Afyonkarahisar da bu okula çocuğumuzu vermek için büyük bir fırsat. İlk çocuğum Ankara nın merkezinde en iyi denilen kreşte 2 senede bu çocuğumun öğrendiğinin yarısı kadar İngilizce öğretilmedi. Yazdığım gibi belirli saatlerde İngilizce işlenmişti. Okula gidilmeyen süreçteki ücret iadesi için belki esneme yapılabilir ama onlarda eleman çalıştırıyor. Planlamaları aksayabilir.

Bilal
Bilal21 Haziran 15:35
 

Muhtemelen siz okulun ya müdiresi ya da öğretmenisiniz. Bizim çocuğumuzla birlikte 2 ailenin sorunu da aynı şekildeydi adını vermeyeceğim bir kreşte şimdi öğrendiğinden anlama ve konuşma olarak çok daha ileri seviyeye gittiler sözleşme yaptırım olarak velilerin önüne dayatılmamalı pandemiden dolayı herkesin planı aksadı ama hiçbir eğitim kurumu böyle yapmadı. Yinede bu kuruma 3 Veli referans ile kaydettirmiştim. Ama bundan sonra böyle bir referans olmayacak

 4
Erhan
Erhan21 Haziran 16:38
 

İngilizce öğretmeninin ana dili İngilizce olamaz. Kendisi Gürcü.

 2
Medine
Medine25 Haziran 16:53
 

Veli olduğumu yorumda belirtmiştim. Ama size göre daha doğrusu toplumumuza göre eleştiri hak ama övmek her zaman cesaret ister değil mi? Okuldan memnun olduğunu belirtince ya müdüre ya da öğretmen oluyorsunuz ya da şöyle diyeyim olmak zorundasınız değil mi? Bu düşüncenize çok yazık demek istiyorum. Ana dil İngilizce yazmış olabilirim ana dili gibi İngilizce konuşuyor yazmalıydım. Türkiye de Üniversite de yabancı dil mezunlarının telaffuzundan çok daha iyi. Herkes çocuğunu memnun olduğu okula vermekte özgür. İstemeyen alır isteyen devam eder.

Erhan
Erhan25 Haziran 19:21
 

Profilinizden de belli olacağı gibi sırf şikayetime yorum yapmak için burada olduğunuz ve veli olmadığınız apaçık ortada. Sitenin isminden de belli olduğu gibi burası şikayet sitesi. İnsanlar firmalardan, şirketlerden şikayetçi olurlar ve yaşadıkları sorunlara bir çözüm yolu ararlar. Sizin gibi kendisini bir veli gibi tanıtan biri evde oturur iken aaaa bir bakayım benim çocuğumun okuluna kim şikayet yazmış ben onların yorumlarına karşı okulumu methedeyim demez. Daha fazla kendinizi küçültmeyin. Bu yorum burada kalacak ve her gecen gün daha çok kişiye ulaşacak.

 3
Medine
Medine05 Temmuz 11:34
 

Size veli olduğumu ispatlamak zorunda değilim. Sizin gibi diğer veli ile iş birliği yaparak yorumda da bulunmuyorum. Kimseye hakaret etmeye hakkınız yok bu konuda sizi uyarıyorum. Okula kayıt yaptırmak isteyen velilerin bilmesi açısından şu anda ki yorumu yazmam gerektiğini düşünüyorum. Bir arkadaşıma AKD Kids i önerince araştırma yapmış şikayet sitesinde ki yorumumdan bahsetti 1 şikayet var siz İngilizce eğitiminden memnun musunuz diye sorunca şikayeti merak edip siteye girdim. Haksız eleştiri görünce yazmak istedim. Çok güzel kurgu yapıyorsunuz bence film ya da dizi için kullanın. İnsan olun yazdığınız kelimelere dikkat edin. Madem bu kadar şikayetçiydiniz niye çocuğunuzu almak için son ayı beklediniz? Hayır merak etmiyorum okuyanlar bunu da değerlendirsin.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile