17 Eylül 2013

Akbank'tan Kredi Kartı Yıllık Aidatının İadesini İstiyorum!

2 yıllık axess kart kullanıcısıyım. Ödemelerimi günü gününe yapıyorum aksatmam yok. Geçen yıl kart aidatı yansıttıklarını kendilerini arayıp ücretin iadesini istediğimde ücret hemen iade edilmişti. Ayrıca kartı teslim alırken üyelik ücreti ödemeyeceğimi not olarak da düşmüştüm.

Bu sene gene aynı ücret yansıtıldığını gördüm kendilerini aradım. Ancak olumsuz dönüş yapıldı. Mail ile yapılan dönüşteki kanun geçen sene yok muydu da iptal edildi. Lütfen müşteriyi saf yerine koymasın Akbank.

Toplam borcumun 100 TL olduğu karta 85 TL üyelik ücretini hangi kafayla yansıttıklarını öğrenmek istiyorum Kartımı iptal ettirdim. Bu nedenle üyelik ücretinin de iptalini istiyorum.

Neslihan 57 Okunma

Cevaplar

  • Neslihan 18 Eylül 2013

    günlerdir "bize ulaşın" linkinden ulaşıyorum yolladığınız cevap aynen aşağıda "Kartınıza yansıyan yıllık üyelik ücretine itirazınız Bankamızca incelenmiştir. Kredi kartlarından alınan üyelik ücreti, Bankamızın kredi kartları üzerinde sunduğu hizmete yönelik olarak asıl kart ve ek kart hamilleri için düzenlenmiştir. Yasal ve Bankamız düzenlemeleri gereğince, kart üyelik ücretine ilişkin duyurular, Bankamızın tüm şubelerinde,müşterilere gönderilen hesap özetlerinde, tarafınızca imzalanan sözleşme hükümlerinde ve Bankamızın www.akbank.com adresli internet sitesinde ilan edilmektedir. Yasal düzenlemelere göre, müşterilerden verilen hizmetler karşılığında alınan ücret ve komisyonlar bankalarca belirlenebilmekte, bu bağlamda tüketicilerin haklarını ihlal eden bir durum söz konusu olmamaktadır. Ayrıca ,Türkiye Bankalar Birliğinin (http://www.tbb.org.tr) web sayfasında da kredi kartlarından alınan üyelik aidatının yasal olduğuna dair duyuru yayınlandığı gibi, gerek İzmir 1. Tüketici Mahkemesinin 2004.239 E. ve 2005.1531 K. sayılı ilamı ile gerekse T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketici ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğünün yayımlamış olduğu 12.02.2007 tarihli B140TRK016 00 00.3698 sayılı 2007.02 nolu Genelgesi ile bankaların kredi kartı üyelik ücreti talep etmelerinin yasaya uygun olduğuna karar verilmiştir. Uygulamalarımız ve yukarıda bahsedilen yargı kararı dahilinde kartınıza yansıyan üyelik ücreti iade talebinize olumlu yanıt verilememektedir. Talebinizin devam etmesi durumunda, bankamız yanıt tarihini izleyen altmış gün içinde Türkiye Bankalar Birliği nezdindeki Müşteri Şikayetleri Hakem Heyetine başvurabilirsiniz. Bilgilerinizi rica ederiz. Saygılarımızla, Akbank" Sevgili Akbank bu bahsettiğiniz duyuru geçen yıl yok muydu ,ya da bu sene sadece bana mı işledi bu duyuru ,etrafımda bir sürü insanın üyelik ücretini iade ediyorsunuz;hatta internetteki formlarda da iade ettiğiniz yazılıyor ve nasıl iade ettirilir açıklanıyor. Bankanızın içinde de aldığım bilgilere istinaden iade ediliyor ancak neden beni bu kadar zorladınız hatta tehdit edercesine istersen mahkemeye git dediğinizi anlayamadım.

  • Akbank Temsilcisi17 Eylül 2013

    Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linki ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön