21 Ocak 2014

Akbank'tan Haksız Kesintilerin İadesini İstiyorum.

21.12.2013 02:37:20.20.12.13 tarihinde 0.71 tl ve 06.01.2014 17:17:06.01.2014 tarihinde 54.29 tl olmak üzere 2 kere hesap işletim ücreti altında bir kesinti yapılmıştır. Yapılan bu kesintinin hesabıma iadesini istiyorum.

4822 sayılı yasa le değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6.maddesinde düzenlenen ''Sözleşmelerdeki Haksız Şartlar'' hükmüne dayanarak yasal yollara başvuracağım. Ayrıca herhangi bir talebim olmamasına rağmen sms şubesi üyeliği adı altında da çeşitli kesintiler yapılmıştır. Akbank, bu kesintilerinde iadesini talep ediyor aynı zamanda bahsedildiği şekilde bir üyeliğim varsa iptalini talep ediyorum.

Kerem 65 Okunma

Cevaplar

  • Kerem 27 Ocak 2014

    Göndermiş olduğunuz maili inceledim ve hesap işletim ücretiyle ilgili herhangi bir yasal açıklama yazılmamış. Hesap işletim ücretini hangi yasal dayanakla almaktasınız? Attığınız mailde yasal bir açıklamadan çok hesap işlem ücreti alınmayan hesapları yazmışsınız. Bunlardan biri de maaş ödemesini banka aracılığıyla yapan anlaşmalı kurumlardan olduğunu belirtmişsiniz. Benim kartımı anlaşmalı olduğunuz kurumlardan (MİGROS) biri sayesinde çıkartılmıştır.Ancak ben o kurumdan ayrıldım ve yeni bir kurumda çalışmaya başladım.Orada bana maaşımın yatırılması istenilen hesap numarasını vermem söylendi. Bende bankanızdan memnun olduğum için Akbank hesap numaramı verdim.Ben Akbank kartım çıkartıldığında da hesap işletim ücreti vb bir ad altında yapılan kesintiler konusunda herhangi taahhütte bulunduğumu hatırlamıyorum. Ayrıca çalıştığım kurumun da maaşımı eft yoluyla yaratacağını bilmiyordum. Şöyle bir geçek daha var. Ben aynı zaman da öğrenciyim ve yarı zamanlı çalışmaktayım. Ortalama maaşım aylık olarak 550 lira civarındadır siz bunun 1/10 nu hesap işletim ücreti adı altında kesiyorsunuz el insaf diyorum. Tekrardan belirtiyorum. Hesap işletim ücretinin iadesi yapılmaz ise attığınız maili ve bu yazışmaları da belge olarak kullanıp yasal yollara başvuracağım ve en kısa sürede hesabımı kapattırıp başka bir banka ile çalışacağım.

  • Akbank Temsilcisi21 Ocak 2014

    Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bundan sonraki Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linkinden doğrudan Bankamıza iletebilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön