27 Şubat 2014

Akbank'ın Haksız Aldığı Posta İle Ekstre Ücreti.

31.12.2013 tarihinde konut kredisi kullandım. Bugüne kadar hiçbir kesinti olmadı ama nedense bugün talep etmediğim halde hesabımdan 2 TL'lik Bireysel Kredi Posta ile Extre gönderimi ücreti kesildiğini fark ettim. Daha sonrasında şubemle bu ücretin niye kesildiğini görüştüğümde onlarında bir bilgisi olmadığını, genel merkezle görüşüp bilgi vereceklerini söyledir. Sonra geri dönüş yapıp, eğer email adresimi verirsem böyle bir ücretin bir daha kesilmeyeceği bilgisi verildi. Yaklaşık 2 aydır kredi hesabım var ve benim anlayamadığım nokta eğer böyle bir ücret varsa niye daha önce kesilmedi, yada daha önce yoksa niye bir anda çıkıverdi? Akbank, bu ücretin kesilmesi haksızdır ve iadesini talep ediyorum.

Necmi 58 Okunma

Cevaplar

  • Necmi 05 Mart 2014

    Verilen bilgiyi burada paylaşmak istedim ki, şikayetime okuyan diğer kullanıcılarda Akbank'ın çözümünü görsün diye. "Bankacılık hizmetleriyle ilgili komisyon ve masraflara ait tarife Genel Müdürlüğümüzce tespit edilmektedir. Bu uygulamamız dahilinde, Mortgage ekstre gönderiminin posta kanalı(bana sordunuz mu acaba extrenimi posta ile istermisin diye?) ile yapılması halinde 2- TL ücret bedeli her ay otomatik olarak hesaptan tahsil edilmektedir. Yapılan değerlendirme sonucu alınan ücretin iade edilmesi talebinize OLUMLU yanıt VERİLEMEMEKTEDİR. Mortgage ekstresinin e-postayla gönderimlerinden ekstre ücreti alınmamaktadır." Zaten o kadar masraf, faiz aldıkdan sonra kredi için birde extre ücreti alan Akbank'ı kınıyorum. Bir dahada kullanacağımı zannetmiyorum.

  • Necmi 05 Mart 2014

    2 tl için müşterisini aldatan bir banka, bir daha herhangi bir ürününü kullanacağını sanmıyorum

  • Akbank Temsilcisi27 Şubat 2014

    Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bundan sonraki Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linkinden doğrudan Bankamıza iletebilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön