sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Axess Üyelik Ücreti

Fuat Fuat04 Haziran 16:34

Bankanıza ait kredi kartıma 2019 yılında yansıtılan 135 TL yıllık kart üyelik ücretinin iptalini ve iadesini talep ediyorum. Yasalara göre kart aidat alimi yasaktır. Ödenen aidatlarda hukuk yoluyla iadesi alınabilir.

T. C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme 13 hukuk dairesince verilen 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125 madde ve hak 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart ücretlerinin aidatlarının da iadesinin de olacağına dair kesin hükmü bulunmaktadır.

Aksi takdirde bütün yasal haklarımı kullanarak Bankalar Birliği ve Tüketici Hakem Heyetine başvuracağımı kesin bir şekilde bildiririm. Geri dönüş yapılmayıp tarafıma kart ücreti iade edilmez ise en kısa sürede bankanızla tüm işlemlerimi sonlandıracağım.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Akbank Logo Akbank 04 Haziran 16:36

Değerli Müşterimiz, Bildiriminiz değerlendirmeye alınmış olup, sonucu hakkında bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet üzerinden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan “Bize Ulaşın” formunu kullanabilirsiniz. Saygılarımızla Akbank

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler