Axess Gold Kartı Aidatı

Zümrüt Zümrüt4 hafta önce

Axess kredi kartımdan 09.07.2020 tarihinde kesilen167.50 TL'lik yıllık üyelik ücretinin iptalini ve tarafıma iadesini talep ediyorum. Kart tarafıma tanımlanırken böyle bir ücretten haberdar edilmedim. 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından haksızlık söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına göre, söz konusu ücretlendirmenin, 13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin olacağına dair kesin hükmü bulunmaktadır. Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde, 09.07.2020’de kesilen üyelik ücretinin iptalini ve tarafıma iadesini istiyorum.

Aksi takdirde bütün yasal haklarımı kullanarak Bankalar Birliği ve Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağımı kesin ve net bir şekilde bildiririm. Axess kredi kartımdan kesilen167.50 TL yıllık üyelik ücretinin gün içerisinde iptalini ve iadesini talep ediyorum.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Zümrüt 4 hafta önce

Biraz daha çabuk ilgilenirseniz sevinirim sonra 7 gün geçtikten sonra elimizden bir şey gelmiyor deyip insanları kafanızdan atıyorsunuz bir an önce sizden olumlu cevap bekliyorum yoksa mahkemeye başvuracağım

Akbank Logo Akbank 4 hafta önce

Değerli Müşterimiz, Bildiriminiz değerlendirmeye alınmış olup, sonucu hakkında bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet üzerinden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan “Bize Ulaşın” formunu kullanabilirsiniz. Saygılarımızla Akbank

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler