15 Mayıs
#11977403

Akbank'ta Yıllık Kredi Kartı Üyelik Aidatı İadesi!

Akbank yıllık ücret iptali 29.04.2019'da Axess kredi kartımdan haberim olmadan izinsiz ve onaysız kesilen 150 TL üyelik ücretinin tarafıma iadesini talep ediyorum. 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından haksızlık söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmıştır.


T.C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme, 13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır.


Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde 2019 Mayıs ayında kesilen yıllık kart ücretinin iptalini ve tarafıma iadesinin yapılmasını istiyorum. Aksi takdirde bütün yasal haklarımı kullanarak Bankalar Birliği ve Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağım. Axess kredi kartıma kesilen 150 TL yıllık üyelik ücretinin tarafıma iadesini istiyorum.

Ayşe Ayşe 339 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Ayşe15 Mayıs

    Geçtiğimiz yılda Nisan ayında böyle bir ücretlendirme gerçekleştirilmiş olup daha sonrasında ekstremde fark etmemle ilgili numara ile iletişime geçtim alınan kart aidatı tarafıma iade olundu. Bu yılda müşteri hizmetleriyle görüşmede bankanızın bu yıl böyle bir iadeyi öngörmediği geçtiğimiz yıl bir inisiyatif durumunun söz konusu olduğundan bahsedilmiştir. Köklü ve büyük bir bankanın hizmet politikasının tutarlı ve sürekli olması beklenirken bu durum insanı şaşırtıyor

  • Akbank Temsilcisi15 Mayıs

    Değerli Müşterimiz, Bildiriminiz değerlendirmeye alınmış olup, sonucu hakkında bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet üzerinden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan “Bize Ulaşın” formunu kullanabilirsiniz. Saygılarımızla Akbank

Ziyaretçi Yorumları