03 Mayıs 2013 #1776711

Akbank Yurtdışı Alışverişinde Keyfi Kur Oluşturuyor!

24 Nisan 13 tarihinde amazon. de den akbank kredi kartımla 285 euroluk alışveriş yaptım, o gün döviz kuru 2. 34 idi ertesi gün hesap hareketlerinde 667 tl olarak yansıtıldığını gördüm. Buraya kadar herşey normal, şimdi ekstremde 681. 91 tl olarak yansıtmışlar.


Müşteri hizmetlerini aradım niçin böyle diye bana yeterli açıklama yapamadığı gibi yanlış söylüyormuşum muamelesi de yaptı. Güya alışverişi yaptığımızda merkez bankası kuru neyse ona göre çeviriyorlarmış. allah aşkına merkez bankası kuru 2. 34 iken sen nasıl 2. 39 ile çevirirsin hiç akıl karı değil.

Kemal 2.875 Okunma

Cevaplar

  • Kemal23 Mayıs 2013

    bana yazılan cevap aynen bu özetle usd dışında özetle komisyonları % 1bile degilmiş ama benden tam yüzde 2 para kesilmiş. ''Sayın Kemal Doğan, Kredi kartı kullanımı ile ilgili iletiniz Bankamızca incelenmiştir. Döviz harcamalarınız için USD veya Euro hesap özeti alabilir, ödemelerinizi seçtiğiniz para birimi üzerinden yapabilirsiniz. Bu ayrıcalıklardan yararlanmak için yapmanız gereken tek şey, www.akbank.com Akbank Bireysel İnternet Şubesi veya 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi'ne başvurarak USD veya Euro hesap özeti talebinde bulunmaktır. Her kartta tek para biriminde hesap özeti seçeneği bulunmaktadır. Siz talep edene kadar yurt dışı harcamalarınız için TL hesap özeti gönderilmeye devam edecektir. - Hesap özeti seçiminiz TL ise,Yurtdışında USD para birimi dışında yapılan harcamalar %0.16 komisyon eklenerek Mastercard tarafından USD'ye çevrilir. Bankamıza yansıtıldığı tarihteki TCMB USD satış kuru üzerinden TL'ye çevrilir . Yurtdışında USD para birimi ile yapılan harcamalar bankamıza yansıtıldığı tarihteki TCMB USD satış kuru üzerinden TL'ye çevrilir. Yurtdışında USD para birimi dışında yapılan harcamalar % 0.85 komisyon eklenerek Vısa tarafından USD'ye çevrilir. Bankamıza yansıtıldığı tarihteki TCMB USD satış kuru üzerinden TL'ye çevrilir. Yurtdışında USD para birimi ile yapılan harcamalar bankamıza yansıtıldığı tarihteki TCMB USD satış kuru üzerinden TL'ye çevrilir. - Hesap özeti seçiminiz Amerikan Doları ise doğrudan Amerikan Doları olarak, Euro ise TCMB Satış Kuru ile TL'ye çevirilmesinin ardından TCMB Alış kuru kullanılarak Euro olarak yansıtılır. Euro olarak yaptığınız alışverişler hesap özetinizi Euro olarak istediyseniz, Euro olarak yansıtılır. Yurtdışında yapılan harcama işlemi için Visa veya Mastercard(kart türü belirtilmelidir) tarafından orjinal tutar TL olarak Bankamıza ulaştırılır ise yurtdışı ekstre seçimine bakılmaksızın kartınızda otomatik olarak TL ekstrenize yansıtılmaktadır. Saygılarımızla, Akbank TAŞ.

  • Akbank Temsilcisi14 Mayıs 2013

    Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirilmiş ve müşterimize 13/05/2013 tarihinde e-posta yolu ile bilgi verilmiştir. Bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linki ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

  • Akbank Temsilcisi03 Mayıs 2013

    Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linki ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön