09 Ekim
#12756711

Akbank Yıllık Kart Aidatı Alıyor

8 yıldır müşterisi olduğum Akbank'ın kredi kartını aktif kullanmaktayım her yıl kart üyelik ücreti adı altında haksız para talep ediliyor müşteri hizmetlerini aradığım zaman kartı iptal etmemem için ikna ediliyorum ve kart aidatın bir kısmı puan olarak tarafıma veriliyor. 09/10/2019 Ekim'de kullanmakta olduğum... Axess kartıma 134.50 TL ücreti yansıtılmış.


Yasalara göre yapılan bu ücretlendirme 13. Hukuk dairesince verilen 2011/47* esas 2011/115* sayılı son karara göre, söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin olacağına dair kesin hüküm bulunmaktadır.


Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde Akbank tarafından kesilen yasal olmayan bu kart üyelik bedelinin tamamının iptal edilerek para iadesinin en kısa sürede tarafıma yapılmasını talep ediyorum. Aksi takdirde Akbank ile ilgili tüm hesaplarımı kapatıp şu anda maaş müşterisi olduğum başka bankaya aktaracağımı belirtmek isterim.

İsmail İsmail 821 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Akbank Temsilcisi09 Ekim

    Değerli Müşterimiz, Bildiriminiz değerlendirmeye alınmış olup, sonucu hakkında bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet üzerinden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan “Bize Ulaşın” formunu kullanabilirsiniz. Saygılarımızla Akbank

Ziyaretçi Yorumları