Toplam çözüm sayısı
..
Akbank ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Şahin'in şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız 1

  • profile
1 Destekçi

Akbank Yıllık Aidat Kesintisi (Haksız Kazanç)

653görüntüleme
Şahin
Şahin 26 Ocak 03:36

Akbank kredi kartı üyelik ücreti iadesi. Axess Platinum sonu 5453 ile biten kartımdan 28.12.2020 tarihinde kesilen 189.00 TL'lik yıllık üyelik ücretinin iptalini istiyorum. 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından haksızlık söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmıştır.

T. C Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme 13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır. Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde 28.12.2020'de kesilen yıllık kart ücretinin iptalini istiyorum.

Aksi takdirde bütün yasal haklarımı kullanarak Bankalar Birliği ve Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağımı kesin ve Net Bir şekilde bildiririm. 0062 rakamı ile biten Axess Platinum kredi kartımdan kesilen 189 TL yıllık üyelik ücretinin gün içerisinde iptalini ve iadesini talep ediyorum. Kartımı da iptal ettiriyorum

Akbank Logo
Akbank26 Ocak 03:38

Değerli Müşterimiz, Bildiriminiz değerlendirmeye alınmış olup, sonucu hakkında bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet üzerinden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan “Bize Ulaşın” formunu kullanabilirsiniz. Saygılarımızla Akbank

Şahin
Şahin26 Ocak 16:24

Bankanızı bugün aradım, 35₺ çip para yükleyelim 45₺ çip para yükleyelim gibi anlamsız bir dönüş aldım. Kart iptalini istedim. Bu benim düşük limitli Kredi kartlarımdan bir tanesi. Birçok banka ile çalışıyorum. Hiçbiri böyle fahiş bir üyelik ücreti yansıtmıyor. Alışveriş faizleri, para transferlerinden kesilen komisyonlar gibi birçok kalemde zaten para kazandırıyorum ama hiçbir karşılığı olmayan bu ücreti ödemeyeceğim. Ücretin iadesi yapılırsa kartı kullanmaya devam edebilirim, aksi durumda hukuki yoldan hakkımı arayacağım ve kartı iptal edip banka ile ilişkimi keseceğim.

Şahin
Şahin28 Ocak 13:25

Biraz önce Akbank aradı, bir bant kaydı imzalamış olduğunuz sözleşmeler sebebiyle yasal kart aidatı kesildi iade edilmiyor diyor:) Ben sözleşme falan imzalamadım, bankaya uğramadım bile😊 her neyse burası muz cumhuriyeti değil. Ben o parayı yasal yollarla almayı bilirim.

  • profile
1 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler