07 Ağustos 2015
#3447561

Akbank Yasaya Aykırı Olduğu Halde Konut ve Eşya Sigortası Yapıyor

2 yıl önce Akbank Ankara Sincan/Çarşı şubesinden konut kredisi ile aldığımız ev için sağlık sigortası yaptırmadığınız takdirde düşük kredi faiz oranından yararlanabilmeniz için konut ve eşya sigortası yaptırmanız gerektiği söylenmiş ve konut ikamet olmamasına rağmen her yıl bu sigortalar.


Banka tarafından isteğimiz dışında yenilemiştir. Ayrıca banka ödemediğimiz sigorta ücreti üzerinden de her ay yaklaşık 10 TL faiz uygulamıştır. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın Tüketicinin Korunması hakkında kanun tasarısı madde 38'e göre "Tüketicinin yazılı veya kalıcı veri saklayıcısı aracılığıyla açık talebi olmaksızın kredi ile ilgili sigorta yaptırılamaz. " gereğinin yapılmasını istiyorum.

Ferhat Ferhat 215 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Ferhat12 Ağustos 2015

  Bankanızın talimatımız olmadığı halde bu hesaptan ödeme yapması ile her ay 10 TL faiz uygulanmıştır. Ayrıca poliçe geçerlilik süresi 1 yıldır. 2. yıl için imza karşılığı poliçe yenilemesi yapılmadığı halde 26/08/2014 tarihinden sonraki aylar için de bankanızca tahsilatlar devam etmiştir. Bu durumun ivedilikle araştırılıp konu ile ilgili durumun düzeltilmesini istiyorum.

 • Ferhat12 Ağustos 2015

  Tarafımıza göndermiş olduğunuz Akkonut Paket Sigorta poliçe sözleşmesinin başlangıç 26/08/2013 tarihi olup bitişi ise 26/08/2014 tarihidir. Sözleşmenin 10. sayfası olan Aksigorta Prim Ödeme/Yeniden Poliçe Yaptırma Taahhüdü başlığı altında "bu hesabıma tanımlı mevcut Artı Para Kredisi (Kredili Mevduat Hesabı'ndan) limitim olması ve Artı Para Kredisinden sigorta ödemesi yapılmasını tercih etmiş olmam durumunda bu limitimden tahsil edilmesini talep ve kabul ederim. " ifadesi yer almaktadır. Tarafımızca sigorta ödemelerinin Artı Para Kredisi Mevduat hesabından yapılması gibi bir talimatımız olmamıştır.

 • Akbank Temsilcisi12 Ağustos 2015

  Değerli Müşterimiz iletmiş olduğunuz bildirim Bankamızca değerlendirilmiş olup 12/08/2015 tarihinde Bankamız müşteri bilgilerinde bulunan e-posta adresinize bilgi verilmiştir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet Şubemiz üzerinden güncelleme sağlayabilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

 • Akbank Temsilcisi07 Ağustos 2015

  Değerli Müşterimiz iletmiş olduğunuz bildirim Bankamızca değerlendirilmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için öncelikle www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

Ziyaretçi Yorumları