Akbank ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Sedef sonuçtan hiç memnun değil

Akbank Yasal Hakların İade Edilmemesi

16.871
Sedef
Sedef 22 Nisan 2022 15:37

Bankanızın maaş müşterisiyim. Vefat eden annem de aynı firma üzerinden maaş müşterinizdi, annemin vefatından sonra tüm yasal evraklar ile bankanız Mimaroba şubesine işlemleri yapmak için başvurduk; eş zamanlı olarak vefat bildirimi olduğu için hesaba bloke konmasını ve otomatik ödeme talimatlarının iptal edilmesini talep ettim ancak hesap kapatılmadan herhangi bir işlem yapamayacaklarını belirttiler. Hayat sigortası ve kredi kapama süreci devam ederken hesaptan otomatik faturalar tahsil edilmeye devam etti ve çekilen bu paradan dolayı hesap eksi bakiyeye düştü ve hesap kapatılana kadar vefat bildirimi olan birine günlük faiz işletildi.

Vefat bildirimi olan birinin hesabına, yasal varisleri olarak hesabın eksi bakiyede kalmaması için para gönderdiğim takdirde bu art niyet oluyor, siz banka olarak nasıl para çekip bir de faiz yansıtabiliyorsunuz. Hesaba bloke konulmasına rağmen bu para nasıl çekilebiliyor?

Tüm bunlara rağmen, hesabın kapatılabilmesi için borç tarafımdan ödenmiştir; ancak annemin maaş kartına tanımlı olan 3.500,00 TL tutarındaki Chip Para yasal varisleri olan bize ödenmemiş ve de kart kapatılmıştır. Çalıştığım firma sizlerle maaş anlaşması yaparken maaş ödeyeceği insanların taahhüdünü veriyor, şirket size karşı sorumluluklarını yerine getiriyor fakat sizler 2021 aralık ayında karta yüklenmiş bu parayı tüm itirazlarımıza rağmen alıyorsunuz.

Şu an kendi kartımda Chip Para varken kapattırmaya çalışsam bankanız bana puan varken kapama yapılamaz şeklinde bilgi veriyor; fakat nasıl oluyor da içinde bu kadar yüklü meblağ varken kapatılıyor; hele ki maaş anlaşması olan bir firmaya istinaden aylar önce yüklenmiş bu para. Kazanılan hak yok sayılamaz, çalıştığım firma chip paralar için size karşılık veriyor; henüz şirketimize konuyu aktarmadım fakat eminim ki çalışmakta olduğum firma ile maaş anlaşması içerinde ve de kazanılmış bir hak olduğu için BDDK ® da bunun bir karşılığı vardır. Sizlerden alacağım yanıt doğrultusunda gerekli yerlere gerekli bildirimleri yapacağım.

Tüm bunların yanında şube çalışanınızın “diğer şube bloke koyabilirmiş, neden koymamış anlamadım ama keşke bildirimde bulunmadan önce Chip Para’yı harcasaydınız, yazık oldu” demesi damlayı taşıran son damla oldu. İşleyiş ile ilgili sürekli yanlış yönlendirilmek ve şubelerinizde herhangi bir standardınızın olmaması gerçekten üzücü. Sonuç olarak 3.500,00 TL’lik chip paranın veraset ilamına konu biz yasal varislerine verilmesini talep ederim.

Akbank Logo
Akbank22 Nisan 2022 15:38

Benzer Şikayetler

profile
2.013
30 Ocak

Akbank'ın Müşteri Umursamazlığı

Yıllardır Akbank maaş müşterisiyim. Uzun süredir Artı Para ve kredi kartı kullanıyorum, Hiçbir gecikmem olmadı onun dışında birkaç kez ihtiyaç kredisi ( direkt kredi çektim) ve erken kapama yaptım. En son ki çektiğim direkt krediyi elime bir miktar para geçtiği için erken kapama yaptım. Ve tekrar i...

profile
270
08 Ekim 2022

Akbank Fazla Taksit Tutarı Çekiyor

Merhaba Trendyol dan bir ürün aldım ve tek çekim yaptırdım daha sonra Akbank mobilde iki taksitlendirme işlemi yaptım. Ama üst üste iki defa çekim işlemi yapıldı. İkinci taksiti çekerken fazladan bir çekim daha yapıldı. Ve asla müşteri hizmetlerinize ulaşamıyorum. Meşgul çalışıyor sürekli şaka gibis...

Akbank Fazla Taksit Tutarı Çekiyor
Akbank Fazla Taksit Tutarı Çekiyor
Akbank Fazla Taksit Tutarı Çekiyor
profile
212
2 hafta önce

Akbank İznim Olmadan Çekilen Ücret

YDS metapay şirket 19.05.2023 19:47 saatinde Akbank hesabımdan benden izinsiz 362 TL para çekilmiş onayım olmadan. Neden Akbank bu kadar güvensiz. Harcama itirazı ettim ancak mail gönderildi. O da doldurulmuyor kartımı kapatmak zorunda kaldım. Bu paranın iadesini istiyorum.

profile
605
03 Mayıs

Akbank Kredi Kartı Kapatamıyorum

Akbank Axess kartımın borcunu ödedim hesabımı bile kapattım ama kredi kartımı kapatmıyorlar mahkemeye vereceğim. İstemediğim halde bana kullandırtmaya çalışıyorlar. Her şeyi geçtim bankanın çok büyük bir güvenlik açığı var biri kartımın limiti 21 bin bu parayı çekse kullansa ben nasıl ispat edeceğim...

profile
827
28 Nisan

Akbank ATM Olmadığından Para Kesilmesi!

Annemin bulunduğu ilçede Akbank ATM sinin kaldırılmasından kaynaklı bankamatik bulunmamaktadır. Başka banka ATM para çekmiş 25 TL para kesilmiş. Eğer bu ücretin iadesi yapılmazsa kredi kartını da kapatacağız. Bankayı da değiştireceğiz. Ben ve eşimin da aynı şekilde kredi kartlarını kapatacağız.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .