09 Eylül
#12572776

Akbank Yapılandırma Sorunu

Akbank kredi kartı borcum sebebiyle gün içerisinde 15 defa aranıyordum. Üç ay önce dayanamayarak kredi kartı borcumu yapılandırdım. Yaptığım telefon görüşmesin de borcunun tamamını bir iki ay içerisinde ödeyeceğimi söyledim. Bana cevap olarak hiçbir kaybının olmayacağını söylediler. Bugün borcun tamamını ödedim. Üç ay boyunca ödemiş olduğum 1400 TL paranın tamamen faize gittiğini öğrendim. Üstelik kart limitim 8550 TL olmasına rağmen yapılandırmayı kaldırmak için 9 bin TL ödedim. Toplamda 3 ay için 1800 TL zararım var. Akbank şikayet talebimi ilettim. Ve bana işlemin normal olduğu söylendi.

Harun Harun 671 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Harun13 Eylül

    Toplam harcama limiti 8550 TL olan kredi kartımın yapılandırıldığı tarih ile borcun tamamının ödenmiş olduğu tarih arasında bankanıza ödeme yapılmış olan taksitlerin (372 × 3 ) nereye kaybolduğunu merak ediyorum. Bugün kullanılan ihtiyaç kredisinde bile taksit ödemelerinin bir kısmı ana paradan düşmektedir. Devletimizin yapılandırma süreci ile aynı dönemde bankanızın yapmış olduğu ve adına da devletimiz ile aynı ismi kullanarak yapılandırma dediği bu surecin, insanların kandırılarak bataklığa çekilmek istenmiş olabileceğini düşünmek bile istemiyorum. Lütfen en kısa sürede paramı iade ediniz.

  • Akbank Temsilcisi09 Eylül

    Değerli Müşterimiz, Bildiriminiz değerlendirmeye alınmış olup, sonucu hakkında bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet üzerinden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan “Bize Ulaşın” formunu kullanabilirsiniz. Saygılarımızla Akbank

Ziyaretçi Yorumları