Akbank ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Akbank Yalan Bilgi ve Haksız Para Tahsilatı

1.010
Neslihan
Neslihan 22 Mart 15:31

2022 ekim ayında Akbank genel müdürlükten gelen müşteri danışmanı mobil pos teklifinde bulundu. Aylık aidatı olmayan, ertesi gün hesaba yatacak. 0,69 komisyonlu mobil pos. Kampanya dahilinde mobil pos + açık hesap + kredi kartı şeklinde bir paket ve tüm işlemlerden sonra hesabıma 4000 ParaPuan tanımlanacaktı, pos cihazı mağazama teslim edildi, hesap açıldı ve kredi kartım geldi. Hesabıma tanımlanması gereken 4000 ParaPuan verilmedi. Bankayı birkaç kez aramam sonrası sadece 2000 ParaPuan tanımlandı. Kalan 2000 puanı otomatik ödeme talimatı vermediğim için hak etmediğimi söylediler. Genel müdürlükten gelen müşteri danışmanı bana böyle bir bilgi vermemişti. Sorun etmedim. Sonuçta hediyeydi. Bu arada genel müdürlükten gelen müşteri danışmanı telefonlarıma asla cevap vermedi. Pos cihazını kullanmaya başladım 2023 ocak ayında pos işletim ücreti olarak 100 TL hesabımdan kesinti yapıldı. Banka şubesinde bunu sorduğum zaman sadece 1 seferlik bir şey olduğu söylendi. İşlerimin yoğunluğundan dolayı çok sorgulamadım. Şubat ayında 345 TL pos ücreti tekrar kesildi. Müşteri hizmetlerini aradım ve ilk 3 ay ücretsiz pos olduğunu söylediler. 

Bu arada komisyon oranı da 1,65 üzerine çıktı. Ben de pos iptali yaptım. Pos iptalinden birkaç gün sonra cihazın alınması için tekrar aradım ve pos cihazını hala almaya gelen olmadı. Henüz iptalin onaylanmadığını, 2 gün içinde onaylanacağını söylediler. 2 gün dedikleri süre mart ayının 1'ine denk geliyordu ve mart ayının 1'inde iptal olan pos cihazı ayın 2'sine hesabımdan para çekildi. Düne kadar ( 20.03.2023) gerekli görmediğim için hesabıma para yatırmadım. Kredi ödemesi için hesabıma para yatırdığım anda kullanmadığım pos cihazının geri kalan işletim ücretini ve mağazada alınmayı bekleyen pos cihazının kayıp ücretini (3600 TL) kestiler. 

Müşteri hizmetlerini aradım ve bana 2 iş günü içinde cihazın alınacağını ve para iadesinin sonrasında yapılacağını söylediler. Kredi için eksik kalan miktarı başka bir bankada bulunan açık hesabımdan almak zorunda kaldım. Akbank tarafından çok mağdur edildim.

Akbank Logo
Akbank22 Mart 15:32

Benzer Şikayetler

profile
226
2 gün önce

Akbank ATM Kart Kopyalanması

File web postan. Akbank kredi kartımdan haberim ve bilgim olmadan 568,85 TL para çekilmiştir. Ödeme bana ait değildir. En kısa sürede ilgilenilmesini talep ediyorum. Geri ödeme bekliyorum. Böyle bir saçmalık olamaz. Kartım internet alışverişine kapalı olduğu halde nasıl çekebiliyorlar lütfen ilgilen...

profile
462
2 hafta önce

Akbank Kartımdan Habersiz Para Çekilmesi

Akbank kredi kartımdan Haberim olmadan para çekildi. Aynı işlem VakıfBank kartımdan da denendi ama VakıfBank SMS ile şifre gönderdi ama Akbank hiçbir şifre göndermeden bilgilendirme yapmadan Paranın çekilmesine izin verdi. 800 ve 40 olmak üzere Toplamda 840 ₺ para iadesinin gerçekleştirilmesini isti...

Akbank Kartımdan Habersiz Para Çekilmesi
profile
252
11 Nisan

Kredi Kartımdan Para Çekilirken Uyarmayan Akbank

Akbank hakkında şikayet Carrefour SA ve HM_ pubgm Wan Chai hkg adlı firmalardan 6 defa kredi kartımdan çekim yapılmış ve Akbank hiçbir şekilde beni bu konuda ne telefon ne de SMS yolu ile uyarmadı. Beni bu konuda uyarmayan Akbank tan şikayetçiyim. Tarafıma bilgi verilmesini istiyorum.

profile
316
29 Mart

Akbank Bilgim Dışında Kredi Kartımdan Çekilen Para

Akbank Axess Kredi Kartımdan 16.02.2023 tarihinde bilgim dışında Paynet ödeme sistemi üzerinden 3.300 TL para çekilmiştir. Tamamen bilgim dışında olan bu ücretin en kısa sürede araştırılarak tarafıma bilgi verilmesini ve bahse konu paramın iadesini talep ediyorum.

profile
1.040
25 Mart

Akbank Kredi Kartımdan İzinsiz Harcama

Akbank, benden habersiz Google Ads tarafından gece saatinde kredi kartımdan 4650 TL tutarında para çekti. Hiçbir bilgilendirme veya 3D şifresi istemeden nasıl bu çekim yapıldı, merak ediyorum. Akbank'ı 10 yıldan fazladır kullanıyorum ancak son 2 yıldır kendinizi doğru düzeltmenizi bekliyorum. Eğer s...

Akbank Kredi Kartımdan İzinsiz Harcama
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .