24 Temmuz 2014
#2587167

Akbank Üyelik Ücreti Kesti

Akbank müşterisiyim. Axess Kredi Kartımdan 06/06/2014 tarihinde üyelik ücreti 80.00 TL kesilmiştir. BDDK 5464 sayılı Banka Kredi Kartları Kanunu'nun 24.maddesinin 4. fıkrası,"Kart hamilinin yaptığı işlemler nedeniyle,sözleşmede yer almayan faiz, komisyon,masraf gibi hiçbir surette ödeme talep edilemez ve kart hamilinin hesabından kesinti yapılamaz.


Sözleşmede'' kart hamilinin haklarını zedeleyici ve kart çıkartan kuruluş lehine tek taraflı haksız şartlar sağlayan hükümlere yer verilemez" hükmü amirdir. Hakem Heyeti yapılan itirazlarda bedelleri iade etmiştir. Kesilen 80.00 TL'nin iadesini talep eder, aksi durumda Tüketici hakem heyetine şikayet edeceğim ve axess kredi kartımı kapatacağım.

Özgür Özgür 1.767 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Akbank Temsilcisi24 Temmuz 2014

    Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linki ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

Ziyaretçi Yorumları