sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Akbank Üyelik Ücreti Kesintisi

Mert Mert20 Ekim 13:08

Axess kredi kartı kullanıcısıyım. Sonu 6421 ile biten Axess Gold kartımdan Ekim ayında 167.50 TL'lik yıllık kredi kartı üyelik ücreti ekstreme yansıtılmıştır.

Bu konuda bankanın sorumluluğunu yerine getirmesini ve üyelik ücreti adı altında ekstreme yansıttığı miktarı tarafıma iade etmesini istiyorum.

4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından haksızlık söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmıştır.

T. C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme, 13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır. Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde kesilen yıllık kart ücretinin iptalini istiyorum.

Gereken yapılmadığı takdirde yasal haklarımı kullanarak Bankalar Birliği ve Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağım!

  • - Görüntüleme
  • 1Yorum
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

profile-icon Mert 2 hafta önce

Süreci çok uzattınız ve çözüm sunmadınız.

Akbank Logo Akbank 20 Ekim 13:10

Değerli Müşterimiz, Bildiriminiz değerlendirmeye alınmış olup, sonucu hakkında bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet üzerinden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan “Bize Ulaşın” formunu kullanabilirsiniz. Saygılarımızla Akbank

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Mert 30 Ekim 13:09  

    Üyelik Ücreti ve Faiz kesintisi iadesi tarafıma halen yapılmamıştır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler