sta-4-hoverİyi Çözüm

Akbank Üyelik Ücreti İptali

Anıl Anıl 08 Ağustos 15:21

1818 ile biten Axess kredi kartıma yansıtılan 195,62 TL yıllık kart üyelik ücretinin iptalini talep ediyorum. Yasalara göre kart aidat alımı yasaktır. Ödenen aidatlarında hukuk yoluyla iadesi alınabilir. T. C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme, 13 hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125 madde ve hak 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dair kesin hükmü bulunmaktadır. Aksi takdirde bütün yasal haklarımı kullanarak Bankalar Birliği ve Tüketici Hakem Heyetine başvuracağımı kesin bir şekilde bildiririm.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Anıl 2 hafta önce

Merak ediyorum bu kadar şikayet var ve neden hiçbir şey yapmıyorsunuz müşterileriniz için? Yani fırsatını bulduğunuz an mağdur etmek yapınız da mı var. Şubenize gidiyoruz müşteri hizmetlerine yönlendiriyorlar, arıyoruz türlü türlü atlamalar ile konuşmayı sonlandırmak zorunda bırakıyorlar. Bunca insan'a madem bu durumu yaşatacaktınız en başında yıllık kart ücreti olmayan kartları sunmak zorundayken sunmadan çıkarcılık yapıyorsunuz neden bilgilendirmiyorsunuz. Bu konuyu okuyan arkadaşlar Tüketici Hakları'na başvurun kesinlikle haklısınız olumlu sonucu ancak böyle alacaksınız.

Akbank Logo Akbank 08 Ağustos 15:22

Değerli Müşterimiz, Bildiriminiz değerlendirmeye alınmış olup, sonucu hakkında bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet üzerinden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan “Bize Ulaşın” formunu kullanabilirsiniz. Saygılarımızla Akbank

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler