10 Ağustos 2017

Akbank Neo Card Hesabımdan Bilgim Dışında Para Çekilmiş!

08.08.2017 tarihinde Neo card hesabımdan bilgim dışında, 1500 TL I** Bank ATM'sinden çekildiğini, tesadüfen olayın 1 gün sonrasında Akbank ATM'sinden para çekmek isterken fark ettim.
Hemen durumu o gün tatil dolayısı ile bulunduğum Muğla / Dalaman Akbank şubesine bildirerek harcama itiraz dilekçesi doldurdum ve talebim işleme alındı. Hemen ardından Muğla / Ortaca Adliyesinden Cumhuriyet Savcılığına duruma ilişkin belgelerle suç duyurusunda bulundum ve sonuç ne olacak bekliyorum, ancak burada aynı mağduriyeti yaşayan birçok kişinin olduğunu ve bankanın müşterilerinin kayıplarını telafi etmek adına geri dönüş yapmadıklarını okuyorum. Burada bana göre bankanın müthiş bir güvenlik açığı var! Bu tamamen bankanın sorumluluğunda olan bir problem. Kartım cebimdeyken bir başkası benim kartımı kopyalayıp nasıl ATM'den para çekebiliyor? Bu bankanın güvenlik zaafiyetidir ve Akbank bunu bana ödemeli!

Bülent 1.810 Okunma

Cevaplar

 • Bülent02 Ekim 2017

  Akbank 29.09.2017 tarihinde gecikmeli de olsa paramı iade etmiştir.

 • Bülent01 Ekim 2017

  ...

 • Bülent05 Eylül 2017

  Teşekkürler Akbank! Şikayetimin üzerinden tam 28 gün geçti. Tarafıma hala olumlu bir dönüş yapılmadı, arada bir incelemeler devam ediyor diye not düşülen e-posta dışında hiçbir şey yok. Buraya çok dikkat edilsin lütfen bilgi almak için müşteri hizmetlerini aradım 10 dakika önce, telefonun diğer ucundaki Merve isimli hanım efendi! `ye durumu anlatıyoruz bilgilendirme için notunuzu aldım diyor lafı ağzımıza tıkarcasına! Konuşturmuyorsunuz da arkadaş. Bu nasıl yaklaşım? Saygısızlığı incelterek yansıtmak yeni yöntemlerinizden mi? Herkese tavsiyem Akbank ile irtibatlarını kesmeleri ve kendisini kurtarmasıdır. Paranızla rezil olduğunuz bankadır Akbank!

 • Bülent14 Ağustos 2017

  ilgili bankalara aıt ATM lerın yer tespıtı yapılmış olup bankalar tarafından doğrulanmıştır ve bu ATM'ler yanyanadır. ING Bank ATM kodu: 007030 adres: Yenimahalle Uğur Mumcu mh. 1611 Cad. Harp iş sitesi girişi Batıkent/Ankara Yapı Kredi ATM kodu: 91109 adres: Yenimahalle Uğur Mumcu mh. Harp-2iş sitesi 1611 Cad. No20-24 Batıkent/Ankara Akbank yetkililerine duyurulur!

 • Bülent13 Ağustos 2017

  Akbank yetkilileri, şunu da belirtmek isterim ki söz verdiğiniz gibi sözünüzü tutun 1 hafta en geç 10 gün gibi süre verdiniz. Hesaplarımızın sigortalı olduğunu söylediniz. Sizin güvenlik açığınızın bedelini benim alın terim ödemeyecek. Dediğiniz süreyi aşacak olursanız, yasal haklarımı hukuki olarak dibine kadar kullanacağım bu sefer sizden maddi tazminat talep ederek bu işi sonuçlandıracağımı bilmenizi isterim. Saygılar.

 • Akbank Temsilcisi11 Ağustos 2017

  Değerli Müşterimiz bildiriminiz Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır.Sonuç hakkında Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet Şubemiz üzerinden güncelleme sağlayabilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön