Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Akbank Müşteri Temsilcisi Yanlış Bilgilendirme Yaptı, Zarar Ettim

profile
29 Mayıs
1.959

Merhaba, 3 ay önce kasada duran altınlarımı bozup, Akbank Kur Korumaları Altın Hesabı'na geçtim. Ancak müşteri temsilcisi bana ve eşime yanlış bilgilendirme yaptı. Altın'ın yükselmesi durumunda hem altından kazanacak hem de faiz alacaktık. Ancak vade bittiğinde sadece altın tutarı hesabıma geçti. Bugün ne olduğunu öğrenmeye gittiğimde ise altın düşerse ya da sabit kalırsa faiz alabileceğimizi belirtti. Tabi ki bu hiçbir şekilde karlı bir yatırım değil. Bugün bunu anlayabiliyorsam o günde anlayabilirdim. Ayrıca hesabı açarken yalnız da değildim, eşim de vardı. İkimize de aynı bilgilendirmeyi aldık ve hem altından hem de vadeden kazanacağımızı düşündük. Zaten direkt altından geçtiğim için şu an kar elde etmek şöyle dursun, zarara geçtim. Bu resmen müşteri kazanmak için insanları bile bile yanlış yönlendirmek. Bana bugün olduğu gibi anlatılsa, ben zaten asla böyle bir yatırım düşünmezdim.

Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 18 sa 47 dk
Akbank Logo
29 Mayıs 16:28

Benzer Şikayetler

1

Akbank Altın Yatırım Hesabı Pişmanlığım

profile
19 Haziran
1.130

Akbank'tan altın hesabı aldım. Bin pişman oldum. Aldığım hesapta tutarsızlık var. Bir haftada bu makas aralığı gittikçe arttı. Hesapla uyuşmuyor. Bir daha ürünü kullanmayacağım. Buradan Türkiye Cumhuriyeti başsavcılığına şikayette bulunacağım. Belgeler elimde mevcut. Etrafımdaki insanları uyaracağım...

1 Destek
1

Akbank Altın Hesabı Alım Satım

profile
07 Haziran
1.729

Akbank altın hesabında ki artışlar kesinlikle gerçeği yansıtmıyor. Dün almış olduğum makas açık olmasına rağmen girdiğim altında kâra geçtikten sonra yirmi lira gramında farkı yansıtmadılar halen daha düşüş gösterecek neredeyse yatırım aracı olarak yanlış seçim.

1 Destek

Akbank'ta Altın Satış Ve Alış Fiyatlarının Çok Farklı Olması

profile
31 Mayıs
622

Altın fiyatları bu kadar yükselmişken neden Akbank'ta satış fiyatı bu kadar düşük? Yatırım olsun diye açtım altın hesabını. Kaç yıldır paramı akbak'ta tutuyorum. Kar edemeyeceksem ne anlamı var? Bunun çözülmesini talep ediyorum. Çözümü yoksa başka bankaya yatırıp yatırımımı değerlendirmek isterim.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

2 Yorum

Nehir

Aynı durumu bugün Garanti Bankası dolar kur korumalı hesapta yaşadım. Altmış bin lira alacaksınız dediler. 1 kuruş alamadım. Üstüne soğuk su içelim.

Aslıhan

Kurumsal yerlerde, bu durum kabul edilemez, ben Akbank ile olan bütün ilişiğimi keseceğim. Garanti'yi de yasaklılar listeme aldım. Mümkün olan herkesi bu durumdan haberdar edelim ki başkalarının canı yanmasın. İnsan kendini kandırılmış gibi hissediyor doğal olarak.

Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 18 sa 47 dk
Benzer Şikayet Yaz