25 Mart 2013 #1705291

Akbank Maaş Hesabına İlişkin Eksik Bilgilendirme!

Yeni açılan maaş hesabım ile yapacağım EFT işlemlerinde ücret alınmayacağı belirtilmesine rağmen kullanmaya başladığım hesabımda kesintiler yapıldı. Sonradan müşteri hizmetleri ve şube ile yaptığım görüşmelerden öğrendiğim kadarıyla maaş hesabına ilişkin belirtilen özellikler ancak ilk maaş yattıktan sonra (yaklaşık 1 ay sonra) geçerli oluyormuş. Fakat bu bilgi önceden verilmiyor ve hiçbir yerde belirtilmiyor. Sadece avantajlar listeleniyor. Müşteriler bu konuda daha açık ve doğru bir şekilde bilgilendirilmeliler.

Hasan 66 Okunma

Cevaplar

  • Hasan05 Nisan 2013

    Mesajin takibinde kesilen EFT ücretleri banka tarafından geri yatirilmistir.

  • Hasan27 Mart 2013

    Sikayetime iliskin bankadan asagidaki (standart) cevap gelmistir. EFT ucreti ile ilgili genel bir aciklama yapiliyor. Oysa benim sikayetim EFT ucretinin miktari ile ilgili degildi; EFT ucreti alinmayacagi belirtilmis olan maas hesabimdan EFT kesintisi yapilmasi idi. Bankanin cevabi asagidaki gibidir ve konu ile alakasizdir: Sayın Hasan Sözer, Öncelikle görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. EFT ücreti ile ilgili iletiniz Bankamızca incelenmiştir. Bankacılık hizmetleriyle ilgili müşterilerden alınması gereken ücret, komisyon ve masraflara ait tarife Genel Müdürlüğümüzce tespit edilmektedir. Şubelerimizce bu oranlar dahilinde müşterilerden ücret talep edilmektedir. Bu uygulamamız dahilinde, EFT işlemi için alınan ücret ve komisyonlar Bankamız web sitesi www.akbank.com adresinde Ürün ve Hizmet Ücretleri bölümü altında yeralmaktadır. Bilgilerinize sunar, Bankamız ürün ve hizmetlerine gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz Saygılarımızla, Akbank www.akbank.com / Bize Ulaşın Banka kartı ve kredi kartı kayıp/çalıntı bildirimlerinizi, kartlarınız ve hesaplarınız ile ilgili her türlü talimat ve güncelleme taleplerinizi 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi'ne iletiniz. Bu mesaja geri dönüş (reply) yapmanız halinde tarafımıza ulaşmayacaktır. Görüşleriniz için http://www.akbank.com adresinden Bize Ulaşın sayfasını kullanabillirsiniz.

  • Akbank Temsilcisi25 Mart 2013

    Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linki ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön