31 Ağustos 2016

Akbank Kredi Kartımdan Bilgim Dışımda Para Çekilerek Kart Kullanımı Yapılmış

27/8/2016 tarihinde kredi kartımdan bilgim ve onayım dışında şu harcamalar yapılmış: steamgames.com 200,99 TL, stemagames.com ve yine aynı tarihte aynı site üzerinden 2. kez 200,99 TL tutarında harcama yapılmıştır. Bu işlemler bekleyen provizyondadır. Söz konusu çekimler için Akbank tarafımdan SMS mesajı iletilerek hesabınızdan 900.000 idr tutarında bir eğlence harcaması yapılmıştır şeklinde bilgilendirme SMS' i gelmiştir.


Bankanız arayarak kart iptali yapılmıştır ve harcama itirazı formu belirtilen yere fakslanmıştır. Harcamaların hiçbiri bana ait değildir. Ayrıca harcamalar bekleyen provizyonda yer aldığı için iptal edilemeyeceği müşteri hizmetleri birimi tarafından bugün (29/08/2016) söylendi. Müşteri memnuniyeti adına 3D secure ve şifre kullanılmadan bilgim dışında yapılan harcamaların dönem içine yansıtılmadan işlemlerin iptalini ve tutarın kartıma iadesini talep ediyorum.

Billur 690 Okunma

Cevaplar

  • Billur03 Ekim 2016

    Akbank, sorunu çözmüştür. Firmadan para iadesi alınarak sıkıntıyı gidermiştir.

  • Billur01 Eylül 2016

    Akbank bir bilgilendirme maili iletmiş. Sürecin Uluslararası Visa/Mastercard Kredi Kartı Kuralları gereği zaman aldığı, itiraz sürecinin 45-180 gün arasında sonuçlanabilmekte olduğu, süreç ve sonuç hakkında bilgilendirileceğim yazılmış. 45 ile 180 gün süren bir sonuçlanma süreci! Ve maalesef, bilgim ve onayım olmayan bir işlemin ödemesini zorunlu olarak yapmak durumundayım... .

  • Akbank Temsilcisi31 Ağustos 2016

    Değerli Müşterimiz bildiriminiz Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır.Sonuç hakkında Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet Şubemiz üzerinden güncelleme sağlayabilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ile doğrudan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön