11 Haziran
#12096996

Akbank Kredi Kartı Yıllık Aidat İadesi!

Akbank yetkilileri kredi kartınızı kullanmamakla beraber haberim olmadan 169 TL aidat ücretimi extreme yansıtmış bulunuyorsunuz. Telefon açıp konuyu söylediğimde iadesini talep etmeme rağmen ödeyeceksiniz, gidin istediğiniz yere şikayet edebilirsiniz ne demek saygısızlar, eşim yıllardır Axess kullanıyor niye ondan ücret kesilmiyor da benden alıyorsunuz?4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından haksızlık söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmıştır.


T.C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme, 13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır.


Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde 2019 yılı haziran ayında kesilen yıllık kart ücretinin iptalini ve tarafıma iadesinin yapılmasını istiyorum.


Aksi takdirde bütün yasal haklarımı kullanarak Bankalar Birliği ve Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağımı kesin ve net bir şekilde bildiririm. Axess kredi kartımdan kesilen 169 TL yıllık üyelik ücretinin en kısa süre içerisinde iptalini istiyorum ayrıca kartımı kapatmak istiyorum ve tarafıma iadesini istiyorum.

Soner Soner 526 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Soner11 Haziran

    Eşim yıllardır Axess kullanıyor. Kontrol edebilirsiniz. Her ay maksimum ödememiz 3000 TL üzeri gerekirse o kartı da iptal edeceğiz. Başka bankaya da geçeriz sorun değil insanların hepsine eşit bir şekilde davranın yeter.

  • Akbank Temsilcisi11 Haziran

    Değerli Müşterimiz, Bildiriminiz değerlendirmeye alınmış olup, sonucu hakkında bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet üzerinden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan “Bize Ulaşın” formunu kullanabilirsiniz. Saygılarımızla Akbank

Ziyaretçi Yorumları