Akbank Kredi Kartı Üyelik Ücreti İptal Talebi Hk.

Onur Onur3 hafta önce

Akbank kredi kartı ücret iadesi. Axess sonu 5088 ile biten kartımdan 10.07.2020 tarihinde kesilen 189,00 TL'lik yıllık üyelik ücretinin iptalini istiyorum. 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından haksızlık söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmıştır.

T. C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme, 13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır. Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde 10.07.2020’de kesilen yıllık kart ücretinin iptalini istiyorum.

Aksi takdirde bütün yasal haklarımı kullanarak Bankalar Birliği ve Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağımı kesin ve net bir şekilde bildiririm. 5088 rakamı ile biten Axess kredi kartımdan kesilen 189,00 TL yıllık üyelik ücretinin gün içerisinde iptalini ve iadesini talep ediyorum.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi

Cevaplar

profile-icon Onur 2 hafta önce

13.07.2020 tarihinde Bankanıza ulaşan 8016559034 numarası ile kayıt altına almış olduğunuz talebimin tekrardan değerlendirilmesini talep ediyorum. Şu anda ücreti iade etmemenizin nedeni ödeme talimatlarımın olduğu çok açık ancak 6 ay sonunda nasıl olsa bitecek 6 ay sonunda görüşmek üzere.

profile-icon Onur 2 hafta önce

Talebimin tekrar değerlendirilerek tarafıma dönüş yapılmasını talep ediyorum.

profile-icon Onur 2 hafta önce

Kredi kartını alırken hiçbir müşteri temsilciniz yıllık kart aidat ücretinin 189 TL olacağını söylemiyor ancak ücreti almaya gelince alınıyor çok saçma bir uygulama müşteri bazında uygulama yapıyorsunuz birçok arkadaşım kartınızı kullanıyor aynı kredi kartını kullanmamıza rağmen kart aidat ücretini iptal ediyorsunuz

Akbank Logo Akbank 3 hafta önce

Değerli Müşterimiz, Bildiriminiz değerlendirmeye alınmış olup, sonucu hakkında bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet üzerinden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan “Bize Ulaşın” formunu kullanabilirsiniz. Saygılarımızla Akbank

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler