Akbank Kredi Kartı Üyelik Ücreti

Oğuzhan Oğuzhan6 gün önce

0857 İle biten Wings kredi kartımdan kesilen 175.50 TL'lik üyelik ücretinin iptalini ve tarafıma iadesini talep ediyorum. 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun sözleşmesinde haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından haksızlık söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmıştır.

T. C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme 13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bakınız. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dair de kesin hüküm bulunmaktadır. Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde 26.06.2020 'de kesilen üyelik ücretinin iptalini ve tarafıma iadesini istiyorum.

Aksi takdirde bütün yasal haklarımı kullanarak Bankalar Birliği ve Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağımı kesin ve net bir şekilde bildiririm. Bu sebeple Wings kredi kartımdan kesilen 175.50 TL'lik üyelik ücretinin gün içerisinde iptalini ve tarafıma iadesini istiyorum.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi

Cevaplar

profile-icon Oğuzhan 4 gün önce

Yıllardır kullandığım başka bankaya ait diğer kredi kartımdan kesinlikle aidat alınmıyor. Konuyla ilgilenmenizi ve mağduriyetimi gidermenizi istiyorum. Aksi takdirde aktif olarak kullandığım kredi kartınızı iptal ettireceğim bilginize. Ayrıca Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağım. Acil dönüşlerinizi beklemekteyim. Kart iptali ücret iadesi.

Akbank Logo Akbank 6 gün önce

Değerli Müşterimiz, Bildiriminiz değerlendirmeye alınmış olup, sonucu hakkında bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet üzerinden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan “Bize Ulaşın” formunu kullanabilirsiniz. Saygılarımızla Akbank

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler