Toplam çözüm sayısı
..
Akbank ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Akbank Kredi Kartı Üyelik Ücreti

584görüntüleme
Ramazan
Ramazan 25 Ocak 01:55

Akbank üyelik ücreti Akbank’in Axess isimli kredi kartına 23.01.2021 tarihinde yansıtılan 150 TL üyelik ücretinin iadesini istiyorum. 5464 sayılı banka kartları ve kredi kartları kanunun sözleşme genel işler şartlarını düzenleyen 24/4 maddesinde "kart hamilinin yaptığı işlemler nedeni ile sözleşmede yer almayan faiz, komisyon veya masraf gibi adlar altında hiçbir suretle ödeme talep edilemez kart hamilinin hesabından kesinti yapılamaz sözleşmede kart çıkaran kuruluş lehine tek taraflı haksız şartlar sağlayan hükümlere yer verilemez" maddesine istinaden ve t. C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme 13. Hukuk dairesince verilen 2011/47** esas 2011/115** sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatını bk. 125 madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır.

Kart aidatının iadesini talep ediyorum. Üyelik ücretin iadesi talebime verilecek kararınızın bankanızda kayıtlı bulunan mail adresime ilgili cevabınızın yazılı olarak verilmesini talep ediliyorum. Türkiye Bankalar Birliği ® Tüketici Hakem Heyeti'ne bankanızın olumsuz bir cevap vermesi durumunda E-Devlet üzerinden cevabınızla birlikte bankanızı şikayet edeceğim.

Akbank Logo
Akbank25 Ocak 01:56

Değerli Müşterimiz, Bildiriminiz değerlendirmeye alınmış olup, sonucu hakkında bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet üzerinden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan “Bize Ulaşın” formunu kullanabilirsiniz. Saygılarımızla Akbank

2 Yorum

Çağrı
Çağrı25 Ocak 04:44
 

Artık rezalet her yıl 150 veya 160 TL vermekten bıktık hani üyelik sözleşme ücretini kaldırmıştınız.

Çağrı
Çağrı25 Ocak 04:45
 

Bu yorum Akbank t. A. Ş için yaptım

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler