13 Şubat 2013 #1630368

Akbank Kredi Kartı Üyelik Aidatının İadesini İstiyorum!

Bankanızın 55**********53 numaralı müşterisiyim her yıl bankanıza Axess ve Axess Gold kredi kart aidatı ödemekteyim. Ancak çeşitli tüketici mahkemeleri ve Yargıtay kararlarıyla da " Kredi kartı aidat ücretlerinin haksız şart niteliğinde olduğu ve tüketicilerden tahsil edilmesinin haksız olduğu ve tüketicilerin 10 yıl geriye dönük olarak kart aidatlarının iadesinin alınabileceği sabitlenmiştir" .


10 yıl geriye dönük olarak tarafıma ödetilen yıllık kart ücretlerinin toplam miktarının yasal faiziyle iadesini talep ediyor, aksi takdirde alacağımın faiziyle birlikte ilgili mahkeme ve avukatlık masrafları bankanızdan tahsil edilmek üzere yasal yollara başvuracağımı bildiririm.

Merve 76 Okunma

Cevaplar

  • Merve19 Mart 2013

    Şikayetimde kanunen tüketicilerin 10 yıl geriye dönük olarak tüm kredi kartı üyelik aidat bedellerinin iadesini isteyebileceğinden bahsetmiştim. 2013 yılı üyelik aidatı olarak kesinti yapılan tutarın kredi kartı hesabıma tekrar iadesi yapılmıştır; ancak daha önce yapılan kesintilerin iadesi yapılmamıştır. Müşteriniz olduğum süre içerisinde yapmış olduğunuz tüm kredi kartı üyelik aidat bedellerinin ve hesap işletim bedeli olarak hesabımdan kestiğiniz tutarların iadesini talep ediyorum.

  • Merve08 Mart 2013

    Firmadan halen konuyla ilgili müspet/ menfi yanıt alınamamıştır.

  • Akbank Temsilcisi13 Şubat 2013

    Değerli müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değelendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linkinden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

Benzer Şikayetler

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön