15 Mayıs 2013 #1798294

Akbank Kredi Kartı Onaysız Sigorta Para Kesintisi!

55711****numaralı kredi kartından müşteri onayı alınmadan sağlık sigortası adı altında üye yapılmıştır. Telefonla müşteri arandığında sigorta hakkında bilgi verilmiş müşteri düşüneceğini söyleyip telefonu kapatmıştır. Hiç bir şekilde yapılan işlemi onaylamamasına rağmen müşterinin bilgisi olmadan 2 aydır kredi kartından kesinti yapılmaktadır. Bankaya geri bildirim yapıldığında ses kayıtlarının dinleneceği fakat müşteriye ne zaman bilgi verebilecekleri konusunda net bir süre verilemeyeceği söylenmiştir.


Stratejik hedefleri arasında 'Türkiye'nin müşteri deneyimi ve memnuniyeti açısından en iyi bankası olmak' maddesini ekleyen bir firma için aksiyonun ne olacağını merak ediyorum.

Serkan 66 Okunma

Cevaplar

  • Serkan23 Mayıs 2013

    1798294 numaralı şikayetim üzerine, ses kayıtlarının dinlendiği ve onayım dahilinde geçekleştiği tespit edilmiş. Ses kayıtlarının tarafımada dinlettirilmesi üzerine yaptığım başvuru sonucunda yasal olarak bunun mümkün olmadığı dile getirilmiştir. Müşterileri daha iyi hizmet verebilmek adına ses kayıt işlemi gerçekleştirip müşteriye bankamıza dava açın ses kayıtlarını talep edin imasının şoku üzerine konuşma metnini yazılı olarak talep etmiş bulunmaktayım, bekletildikten sonra tarafımdan özür dilenerek ses kayıtlarının tarafıma dinletileceği söylenmiştir. Yasal olarak mümkün olmayan işlem 2 dakika içerisinde yasallaştırılmıştır. Durumun vahameti ortadır. Bu arada banka ile son konuşma kaydımız tarafımda vardır, talep edildiği takdirde yasal sürece başvurmadan ulaştırabilirim.

  • Akbank Temsilcisi15 Mayıs 2013

    Değerli Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.akbank.com internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ linkinden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla AKBANK T.A.Ş Müşteri Şikayet Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön