11 Haziran
#12097688

Akbank Kredi Kartı Kesintisi!

Akbank'tan aldığım kredi kartımdan daha hiçbir alışveriş yapmadığım halde 134,40 TL kesinti olmuştur. Kredi kartlarından yapılan kart ücret kesintilerinin son bulmalı artık. Söz konusu kesintinin tarafıma iade edilmesini istiyorum. İade edilmediği takdirde kredi kartımı iptal edeceğimi belirtmek istiyorum.

Bişar Bişar 110 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Bişar12 Haziran

    Akbank müşterisiyim. Adıma kayıtlı bulunan kredi kartımdan 134.50 TL aidat çekilmiştir. Ancak, çeşitli tüketici mahkemeleri ve yargıtay kararlarıyla "kredi kartı aidat ücretlerinin haksız şart niteliğinde ve tüketicilerden tahsilinin haksız olduğu sabitlenmiştir. " ayrıca, bu konuda, yargıtay 13. Hukuk dairesince verilen ve aşağıda sunulan 2011/4736 esas ve 2011/11579 sayılı son karara göre ise söz konusu yıllık kart aidatının bk. 125 md ve hgk 2010/1-93-88 sayılı kararı uyarınca 10 geriye dönük olarak tüketiciler tarafından alınabileceğine ilişkin hükmü de kesinleşmiş bulunmaktadır. Bu çerçevede; kesilmiş tüm kart ücretlerinin iadesini talep ediyorum.

  • Akbank Temsilcisi11 Haziran

    Değerli Müşterimiz, Bildiriminiz değerlendirmeye alınmış olup, sonucu hakkında bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizden tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgilerinizde değişiklik olması durumunda 444 25 25 Telefon Şubemiz, Şubelerimiz ya da Akbank Direkt İnternet üzerinden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve istekleriniz için www.akbank.com internet sitemizde yer alan “Bize Ulaşın” formunu kullanabilirsiniz. Saygılarımızla Akbank

Ziyaretçi Yorumları